Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszej Ojczyzny. Wieńczy ona ponad stuletnie dążenia kilku pokoleń Polaków do utraconej na skutek zaborów niepodległości.

W naszej szkole tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały bardzo uroczysty charakter. Młodzież gimnazjum i liceum przygotowała niezwykłą multimedialną lekcję historii, połączoną z patriotyczną akademią oraz Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Na koniec uczniowie z nauczycielami i dyrekcją udali się na Stary Cmentarz, aby oddać hołd poległym powstańcom styczniowym spoczywającym w kwaterze zasłużonych. Przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli kwiaty i znicze przy Kopcu Powstańców.

Szkolne obchody Święta Niepodległości u Konarskiego zaszczycił swą obecnością pułkownik Jerzy Pertkiewicz, żołnierz kampanii wrześniowej 1939 roku i Armii Krajowej, zasłużony partyzant ziemi tarnowskiej. W poruszających słowach przypomniał młodzieży znaczenie tego święta dla Polaków w różnych okresach XX wieku.

W najbliższym czasie Pan pułkownik odwiedzi naszą szkołę ponownie, aby podzielić się z uczniami swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej i opowiedzieć o swoim zaangażowaniu w walkę przeciw okupantowi.