UCZNIOWIE GIMNAZJUM DLA SENIORÓW

„Święta, święta i po świętach” zwykło się mówić już na kilka dni po Bożym Narodzeniu. Jednak w naszym gimnazjum okres świąteczny był wyczuwalny do ostatnich dni stycznia, kiedy to przedstawieniem jasełkowym uczciliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wielotygodniowe przygotowania, próby i ustalenia zaowocowały czterema scenami, w których i na wesoło, i na poważnie zostały przedstawione wydarzenia skupiające się wokół Świętej Rodziny.

W pierwszej scenie Dostojni Goście zobaczyli wędrówkę Maryi (w tej roli Paulina Budzik) i Józefa (Marcin Odbierzychleb) oraz rozpaczliwe poszukiwanie przez nich noclegu. Scena druga, w której troje pasterzy – Zosia (Natalia Janus), Stach (Mariusz Babczak) i Bartek (Maciej Pawłowicz) zostali pouczeni i poinstruowani przez Anioła (w tej roli Wioletta Pochroń) co do wyprawy do Betlejem, obfitowała w zabawne sytuacje, na które spontanicznie reagowała publiczność. Uwagę z pewnością przykuł oryginalny góralski strój, w którym wystąpił Mariusz Babczak.

Popis swoich aktorskich zdolności dali również Mateusz Wajda, który wystąpił w roli Heroda, Kacper Leszczyński, który zagrał Diabła oraz Aleksandra Najdała w komicznej roli Herodowej, domagającej się od męża pieniędzy na nowe suknie. Nasi aktorzy prezentowali się świetnie nie tylko dzięki swoim zdolnościom, ale i dzięki profesjonalnym strojom, które wypożyczyliśmy z teatru. W scenie z Herodem pokazali się również Trzej Królowie, których zagrali Kamil Smęda, Sebastian Solarz i Wiktor Barłóg. Panowie również zabłysnęli na scenie i pod kątem gry, jak i wyglądu – profesjonalne szaty i nakrycia głowy zwróciły uwagę widzów.

Ostatnia scena zgromadziła prawie wszystkie postaci wokół stajenki. Wzruszającą chwilą było solowe wykonanie przez Paulinę Budzik Kołysanki dla okruszka, które wyciszyło emocje i skupiło uwagę na Tym, co w Bożym Narodzeniu najważniejsze – na Nowonarodzonym.

Nie można pominąć roli Sylwii Babiarz, która zagrała Śmierć i strąciła z głowy Heroda koronę, Darii Kaczor, która wcieliła się w postać Jagny – służącej Heroda, Dawida Sutkowskiego w roli Dworzanina, czy Żanety Kras, która odtworzyła rolę współczesnej bizneswoman. Wszyscy aktorzy spisali się na medal, co zostało również dostrzeżone i docenione przez zgromadzonych Gości.

Jasełka wyreżyserowane przez Panią Magdalenę Rzepkę i Pana Tomasza Stawarskiego, nauczycieli języka polskiego zostały pięknie oprawione muzycznie – to za sprawą chóru pod kierownictwem Pani Beaty Chrobak, nauczycielki muzyki, która na zakończenie wraz z uczennicą – Weroniką Cebulą, dała krótki koncert kolęd i pastorałek. Nie można pominąć wkładu pracy w organizację spotkania Pań pracujących w SP nr 2 – Małgorzaty Pamuły, Beaty Wilkosz i Bogumiły Dudasz. Wśród gości, którymi byli zacni Seniorzy z Dzielnicy Zabłocie, znaleźli się Ks. Proboszcz Stanisław Morańda oraz Przedstawiciel Urzędu Miasta Tarnowa – Pan Bartłomiej Bieniarz. Impreza została zorganizowana we współpracy naszego gimnazjum i SP nr 2 ze wspomnianą Radą Dzielnicy, której przewodnicząca Pani Janina Leja zadbała o stronę kulinarną spotkania. Efekty naszej pracy zostały uwiecznione przez ks. Krzysztofa Dudę. Imprezę rozpoczęły i zakończyły Pani Dyrektor Halina Gorycka i Pani Wicedyrektor SP nr 2 Zofia Pyrek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania w naszej Galerii