Dzień nauczyciela

W tym roku postanowiliśmy spojrzeć na Dzień Nauczyciela z przymrużeniem oka. Uczniowie klas pierwszych przygotowali dwie scenki, które w krzywym zwierciadle pokazały tak nauczycieli, jak i uczniów; całość została „dośpiewana” przez chór (składający się z uczniów klas pierwszych i drugich), który pod batutą Pani Beaty Chrobak uświetnił część artystyczną obchodów Dnia Nauczyciela.

Po powitaniu zebranych gości przez Narratora, rozbrzmiały dźwięki popularnej piosenki Stachursky’ego, tyle że została ona „dopasowana” do uroczystości. Uczniowie, ku zadowoleniu nauczycieli, wprost wyśpiewali o sobie: „To ja, uczeń niesforny, nikt nie wie, co we mnie tkwi…” Jednak, by zachować równowagę, po piosence na scenę wyszedł Belfer (w tej roli Patryk Gdalski) i komicznie trudził się, by wydobyć choć szczyptę wiedzy ze swoich Uczniów. Przekoloryzowanie postaci nauczyciela i jego ciężka choroba wywołana „mądrościami” podopiecznych, spodobały się publiczności.

Choroba Belfra wymagała niezwłocznej interwencji Lekarza (w tej roli Maciek Pawłowicz). Obaj aktorzy odegrali scenkę „Chory kotek”, z tym że chory był oczywiście Belfer a i wszelakie schorzenia, na które uskarżał się Lekarzowi, wywołane były pracą w szkole.

Trzy piosenki wykonane przez chór oraz dwie scenki odegrane przez młodych aktorów, zostały zakończone życzeniami złożonymi przez uczniów gronu pedagogicznemu i wręczeniem mu laurek autorstwa Marcina Odbierzychleba. Przy okazji Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Osobliwości przyrodnicze Tarnowa”. Tym akcentem Dzień Nauczyciela 2011 przeszedł do historii – miejmy nadzieję, że pozostawił po sobie dobre wrażenia i będzie mile wspominany.