Dzień Papieski

25 maja był w naszym szkole dniem wyjątkowym – poświęciliśmy go na wspomnienia o Janie Pawle II i tym samym uczciliśmy Jego urodziny, które były tydzień wcześniej. W Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej o godzinie 12.00 odbyła się msza święta dla społeczności szkolnej oraz seniorów z dzielnicy Zabłocie, których delegacja wzięła udział w uroczystości. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w murach gimnazjum, by w części artystycznej przypomnieć postać Karola Wojtyły-Jana Pawła II.

Pani Beata Chrobak przygotowała krótki koncert, podczas którego chór wzruszająco zaśpiewał pieśni poświęcone Papieżowi, Dominika Suchowska i Grzegorz Rubacha kolejny raz dali solowy popis swoich umiejętności wokalnych.
Część literacko-multimedialną przygotowali uczniowie należący do grupy teatralnej. Wśród gości byli świeżo wyświęceni księża, którzy niedawno odbyli w naszej szkole praktyki dydaktyczne – jeden z nich skierował do młodzieży kilka słów dotyczących żywej nauki Jana Pawła II. Po części artystycznej goście i uczniowie spotkali się na słodkim poczęstunku.