Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

21 czerwca uczniowie Niepublicznego Niepłatnego Gimnazjum "U Konarskiego" obchodzili uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Dyrektor szkoły wręczyła uczniom nagrody i dyplomy, podziękowała wszystkim za pracę na rzecz szkoły oraz życzyła uczniom słonecznych wakacji.
Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły

Wycieczka do Warszawy

Pierwszy rok nauki w Gimnazjum „U Konarskiego” uczniowie obu klas zakończyli wspólną wycieczką do Warszawy. Odbyła się ona 15 i 16 czerwca br. Oprócz gimnazjalistów z naszej szkoły wzięła w niej udział grupka uczniów klas szóstych z SP nr 2 oraz kilka osób z Gimnazjum Niepublicznego Stowarzyszenia Siódemka.
Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły

Dzieci zdrowe - dzieciom chorym

Szkolne Koło Caritas współpracy z parafią pw. Matki Bożej Szkaplerznej, z okazji Dnia Dziecka zorganizowało kolejną akcję. Miała ona na celu sprawienie radości i miłej niespodzianki dzieciom przebywającym w tarnowskim Szpitalu im. św. Łukasza.
Więcej informacji w zakładce Szkolne koło Caritas

V diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

9 czerwca członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w naszym Gimnazjum wzięli udział w V Zjeździe Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji. Spotkanie odbyło się w Zabawie w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką SKC.
Więcej informacji w zakładce Szkolne koło Caritas

KONKURS FOTOGRAFICZNY!

"OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZE TARNOWA"
Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły

Uwaga: ze względów organizacyjnych następuje zmiana terminów naboru do klasy o specjalnościach piłki siatkowej.

 • Termin składania zostaje przedłużony do 18 kwietnia 2011r.
 • Sprawdzian predyspozycji odbędzie się w dniach od 19 kwietnia do 22 kwietnia 2011r.

Powyższe zmiany zostały wprowadzone również do Regulaminu naboru do klasy sportowej oraz Kwestionariusza ucznia do klasy sportowej - uaktualnione dokumenty znajdują się w dziale Rekrutacja

Niepubliczne Gimnazjum "U Konarskiego" rozpoczyna rekrutację na nowy rok szkolny 2011/2012.

Ogłaszamy nabór do klas:

 • Klasa humanistyczna z elementami kulturoznawstwa (przygotowywany program autorski pod kierunkiem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie)
 • Klasa matematyczno-przyrodnicza
 • Klasa sportowa o specjalności piłki siatkowej - NOWOŚĆ!

Uczniowie rozszerzają swoją wiedzę zgodnie z profilem klasy w ramach zajęć pozalekcyjnych (warsztaty, wyjazdy, projekty edukacyjne).

Szkoła oferuje:

 • Ograniczoną ilość uczniów w klasie,
 • Indywidualizację wymagań,
 • Obowiązkowo dwa języki obce (możliwość wyboru drugiego języka),
 • Zwiększoną ilość godzin według profili klas,
 • Udział uczniów w konkursach i projektach edukacyjnych,
 • Możliwość wstąpienia do Szkolnego Koła Caritas,
 • Możliwość korzystania z sali gimnastycznej, sali komputerowej i biblioteki,
 • Bezpieczeństwo w szkole, bez zagrożeń patologii
 • Dogodną lokalizacje szkoły w centrum miasta.

Wymagane dokumenty rekrutacyjne znajdą Państwo w dziale Rekrutacja

Zapraszamy serdecznie już dziś!

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w II Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim

Zawody odbyły się w dn. 02.03.2011 r., o godzinie 9:00, na stoku Lubinka w Janowicach.

Uczniowie Gimnazjum wrócili z dyplomami.

Więcej informacji w dziale Osiągnięcia naszych uczniów

Szkolne Koło Caritas zorganizowało Spotkanie opłatkowe dla Seniorów z dzielnic Gumniska i Zabłocie.

22 stycznia Szkolne Koło Caritas zorganizowało Spotkanie opłatkowe dla Seniorów z dzielnic Gumniska i Zabłocie. W organizacji spotkania uczniów Gimnazjum wspomagała Rada Osiedla, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Parafia pw. Archanioła Gabriela. Uczniowie przedstawili bogatą część artystyczną, na którą złożyły się inscenizacje, śpiew, taniec oraz gra na instrumentach.

Więcej informacji w dziale Szkolne Koło Caritas

Uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w Konkursie Historycznym pod hasłem „Wielcy Ziemi Tarnowskiej i ich wkład w budowę państwa polskiego"

Nasza 4-osobowa drużyna, składająca sie z uczniów pierwszych klas gimnazjum: Mariusza Babczaka, Krzysztofa Dudka, Artura Jopka i Dariusza Łabno, w wyniku eliminacji przeszła do finału konkursu, a następnie zajęła drugie miejsce pośród innych szkół.

Finał konkursu odbył się 14 grudnia 2010 r. w VI LO w Zespole Szkół Medycznych im. Hanny Chrzanowskiej w Tarnowie.

Więcej informacji w dziale Osiągnięcia naszych uczniów

Uczniowie Gimnazjum brali udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Nie masz już, nie masz w Polsce żydowskich miasteczek…” – śladami społeczności żydowskiej w mojej miejscowości.

W ramach projektu został ogłoszony konkurs na najlepszy scenariusz gry terenowej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas seminarium podsumowującego projekt, które odbyło się w Oświęcimiu w dniu 27 listopada 2010 r. Gimnazjum zajęło trzecie miejsce, nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami projektu. W ramach seminarium podsumowującego projekt uczniowie wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez Dział Edukacyjny Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, podczas których wykazali się wiedzą i umiejętnościami prezentacji na forum publicznym.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczący w warsztatach.

Więcej informacji w dziale Osiągnięcia naszych uczniów

Inauguracja Szkolnego Koła Caritas Diecezji Tarnowskiej przy Niepublicznym Gimnazjum „U Konarskiego”

7 grudnia 2010 r. odbyła się uroczystość powołania Szkolnego Koła Caritas Diecezji Tarnowskiej przy Niepublicznym Gimnazjum „U Konarskiego”. Założenie Koła aktywnie wspomagał proboszcz parafii pw. Archanioła Gabriela ks. Stanisław Morańda.

Więcej informacji w dziale Szkolne Koło Caritas

Uczniowie gimnazjum w konkursie wiedzy o Tadeuszu Tertilu

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum „U Konarskiego” uczestniczyli w Konkursie organizowanym przez ZSME w Tarnowie, który miał na celu przybliżyć sylwetkę burmistrza Tarnowa Tadeusza Tertila. Honorowy patronat nad konkursem wiedzy „Tadeusz Tertil – życie i działalność” objął pan Ryszard Żądło Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. Jednym z laureatów Konkursu został uczeń Gimnazjum „U Konarskiego”, Krzysztof Dudek z klasy IA ( 3 miejsce ).

Krzysztof Dudek wraz z kolegami Dariuszem Łabno ( kl. IB ) i Mariuszem Babczakiem ( kl. IB ) byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, rywalizowali ze starszymi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych.

Ogłoszenie wyników odbyło się 29 października 2010 r. w czasie Święta Patrona Szkoły w ZSME, natomiast wręczenie nagród miało miejsce w czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej zamykającej obchody 680. rocznicy lokacji grodu Leliwitów.

Krzysztof Dudek uroczyście odbierający nagrodę.

Więcej informacji w dziale Osiągnięcia naszych uczniów

Indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami

Dnia 4 listopada 2010 r. w godzinach od 17 do 18:30 odbędą się indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

Logo Gimnazjum

Dnia 12 października 2010 r. podczas uroczystości Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowano po raz pierwszy Logo Gimnazjum, którego twórcami są nasi uczniowie.

Seminarium dydaktyczne "Urodzony w Tarnowie - sławny w świecie"

Zainteresowani uczniowie uczestniczyli w seminarium dydaktycznym dotyczącym roli biografistyki w nauczaniu historii na przykładzie sylwetki Salomona Wittmayera Barona "Urodzony w Tarnowie - sławny w świecie". Niepubliczne Gimnazjum "U Konarskiego" było współorganizatorem spotkania uczniów i nauczycieli z tarnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji o Seminarium w dziale Projekty edukacyjne

1 Września
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 dla gimnazjalistów

O godzinie 8:00 zapraszamy na Mszę świętą, która odbędzie się w kościele pw. Archanioła Gabriela, a następnie o godzinie 9:00 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku Gimnazjum przy ul. Szewskiej 7.