Wycieczka na zakończenie roku szkolnego

Mijający rok szkolny postanowiliśmy zwieńczyć wspólnym wypadem w góry. Uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły spędzili kilka dni na aktywnym wypoczynku w urokliwych okolicznościach przyrody polsko-słowackiego pogranicza. Więcej można znaleźć w zakładce Wycieczka na zakończenie roku szkolnego.


Prymusi są wśród nas

Jedna z naszych uczennic – Anna Czuba – 22 czerwca podczas uroczystej gali odebrała od Prezydenta Miasta wyróżnienie „Prymus Tarnowa” za rok szkolny 2021/2022. Ani gratulujemy i doceniamy jej zaangażowanie w życie szkoły, wszechstronne pasje, kulturę osobistą i, oczywiście, wysokie wyniki w nauce, a wszystkim uczniom z naszej społeczności życzymy niegasnących ambicji i chęci do pracy, wszak „chcieć” oznacza: „móc”!


„Konarski” na podium!

Nasi uczniowie zdobyli wszystkie nagrody w Konkursie Literackim „Tarnów opowiedziany” zorganizowanym przez Akademię Nauk Stosowanych. Natalia Stoszko za utwór „Tarnina” otrzymała 1. nagrodę; „Dom na piasku” Alicji Siwiak zajął 2. miejsce, a Piotra Panka „Kruk” – zaszczytne 3. Karol Mietła za utwór „Dzień 20 sierpnia roku 2157” otrzymał wyróżnienie a Anna Czuba za tekst „Okno na marzenia” – dyplom za udział. Opowiadania zostaną wydrukowane w czasopiśmie akademickim oraz zamieszczone na stronie internetowej uczelni. Laureatom i uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych literackich sukcesów!


Lekcje muzealne

W drugim półroczu kontynuujemy lekcje muzealne i zajęcia terenowe o tematyce historycznej. Odwiedziliśmy m.in. Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci w Tarnowie, gdzie uczniowie mogli pogłębić tematykę II wojny światowej przez pryzmat regionalnych bohaterów. Więcej można znaleźć w zakładce Lekcje muzealne.


Puchar w międzynarodowych zawodach judo

Sergiusz Sikorski, uczeń klasy drugiej, wywalczył I miejsce w międzynarodowych zawodach judo, które odbyły się w Czechach.

Gratulujemy!



Piknik na Piaskówce

Dnia 31 maja, klasa 2 wybrała się na wyjście integracyjne do Parku Piaskówka. Spędzaliśmy wspólnie czas korzystając z atrakcji znajdujących się na terenie parku. Więcej można znaleźć w zakładce Piknik na Piaskówce.


Licealiści na widowni „Słowackiego”

W jeden z kwietniowych wieczorów nasi uczniowie wybrali się na spektakl „Chory z urojenia” do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Piękne wnętrza teatralne i zabawny spektakl z aktorami znanymi z dużego ekranu wywołały sporo wrażeń… Więcej można znaleźć w zakładce Licealiści na widowni „Słowackiego”.


Maturzyści, do boju!

I przyszedł czas, by ostatnia grupa maturzystów „pogimnazjalnych” rozpoczęła maraton egzaminacyjny. Na pierwszy ogień – język polski, później królowa nauk i języki obce. Nieprzerwanie trzymamy kciuki do 20 maja. Połamania piór! Więcej można znaleźć w zakładce Maturzyści, do boju!.


Dzień bez plecaka

1 kwietnia hasłem dnia w naszej szkole było: „Niech korytarz zatrzęsie się od absurdu!” - i tak się stało. Uczniowie wykazali się kreatywnością, dystansem do siebie i świetnym humorem – zamiast plecaków i toreb pojawiły się m.in. okap, kołpaki, wózki sklepowe, namiot a nawet kosz na śmieci (oczywiście BIO). Świetna zabawa trwała przez cały primaaprilisowy dzień. Tym, którzy się odważyli – wielkie dzięki, bo sztuką jest, żeby chciało się chcieć! Więcej można znaleźć w zakładce Dzień bez plecaka.


Lekcje z Temidą

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły cyklicznie biorą udział w programie edukacyjnym z zakresu edukacji prawnej o nazwie “Lekcje z Temidą”.

Podczas zajęć uczniowie przyswajają w ciekawej formie szereg informacji dotyczących obrotu prawnego przydatnych w codziennym funkcjonowaniu m.in. w zakresie praw konsumenta, studiów i zawodów prawniczych, odpowiedzialności karnej nieletnich czy stalkingu i cyberprzemocy.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.



Tłustoczwartkowe spotkanie maturzystów

Każda okazja po nauczaniu zdalnym jest dobra, by pobyć razem, tym bardziej, gdy tygodnie w szkole są policzone. Dlatego też maturzyści spotkali się na małym „co nieco”, by nadrobić naderwany przez pandemię, wspólny czas. Po prostu było miło i oby do następnego! Więcej można znaleźć w zakładce Tłustoczwartkowe spotkanie maturzystów.


Poloneza czas zacząć!

Staraniem uczniów klas trzecich i ich rodziców 26 listopada w Machowej odbyła się wyjątkowa impreza – Studniówka. Więcej można znaleźć w zakładce Poloneza czas zacząć!.


Mikołajkowy Podwieczorek Czwartkowy

W jeden z grudniowych wieczorów odbyło się kolejne spotkanie filmowe, podczas którego młodzież zrealizowała projekt pt.: „Filmy świąteczne – keksik czy zakalec?”. Więcej można znaleźć w zakładce Mikołajkowy Podwieczorek Czwartkowy.


Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików Judo w Pile

Sergiusz Sikorski, uczeń klasy drugiej Niepublicznego Liceum „U Konarskiego” w Tarnowie zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików Judo w Pile. Chłopiec od najmłodszych lat trenuje judo, obecnie występuje w kategorii wagowej do 46 kg i ma już na swoim koncie wiele nagród, m.in. złoty medal w XXIII Międzynarodowym Turnieju Judo w kategorii młodzików i dzieci w Bochni oraz Złoty medal w Pucharze Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Bytomiu. Więcej można znaleźć w zakładce Srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików Judo w Pile.

Zdjęcie: Jedenaście medali judoków pałacu


Lekcja w teatrze

W ramach cyklu lekcji dotyczących teatru i dramatu antycznego uczniowie klasy pierwszej zwiedzili Teatr im. Ludwika Solskiego. Zobaczenie kulis, zaplecza technicznego i merytoryczna, ciekawa opowieść pani przewodnik z pewnością będą impulsem, by w najbliższej przyszłości zasiąść na widowni. Więcej można znaleźć w zakładce Lekcja w teatrze.


Śladami krakowskiej bohemy

13 października trzecioklasiści po raz kolejny odwiedzili Kraków – tym razem była to wycieczka tematyczna, związana z Młodą Polską. Więcej można znaleźć w zakładce Śladami krakowskiej bohemy.


Samochodowy rajd szlakiem Batalionu BARBARA

11 listopada reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w niepodległościowym rajdzie samochodów zabytkowych śladami Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Uczestnicy przemierzyli trasę około 100 km, odwiedzając miejsca związane z działalnością partyzantów takie jak: Lichwin, Słona, Jamna, Dąbry, Brzanka. Więcej można znaleźć w zakładce Samochodowy rajd szlakiem Batalionu BARBARA.


Niepodległościowa gra miejska

Sto trzecią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy m.in. w terenie. Najstarsze klasy przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek niepodległościową grę miejską toczącą się na ulicach Tarnowa. Więcej można znaleźć w zakładce Niepodległościowa gra miejska.


Zajęcia wyjazdowe z historii rozszerzonej

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy cykl zajęć wyjazdowych z historii rozszerzonej. Ostatnim punktem była wizyta w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Więcej można znaleźć w zakładce Zajęcia wyjazdowe z historii rozszerzonej.


Zajęcia szachowe

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach szachowych w piątki od 12:40 (szczegóły u Pani Joanny Boruch i Pana Krzysztofa Burnata). Przygotowujemy się do Szkolnego Mikołajkowego Turnieju Szachowego, który rozegramy z początkiem grudnia. Będzie to dobry sprawdzian przed turniejami międzyszkolnymi. Więcej można znaleźć w zakładce Zajęcia szachowe.


Rajd na Brzankę

Korzystając ze sprzyjającej jesiennej pogody, klasa 1B wyruszyła na dwudniową wycieczkę szlakami turystycznymi Pasma Brzanki. Więcej można znaleźć w zakładce Rajd na Brzankę.


Licealiści na XXV Festiwalu Komedii „Talia”

Udało nam się zasiąść na obleganej w tym roku widowni tarnowskiego teatru. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia obejrzeliśmy spektakl konkursowy pt. „Rewizor” przygotowany przez Teatr Bagatela z Krakowa. Więcej można znaleźć w zakładce Licealiści na XXV Festiwalu Komedii „Talia”.


Inauguracja „Podwieczorków czwartkowych”

Początek roku szkolnego przyniósł kolejne pomysły na integrację, spotkania pozalekcyjne i niezłą zabawę – zainteresowani uczniowie, w tym także nasi pierwszoklasiści, spotkali się na pierwszym w tym roku „Podwieczorku czwartkowym”. Więcej można znaleźć w zakładce Inauguracja „Podwieczorków czwartkowych”.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę 1 września.

Spotkania uczniów z wychowawcami klas odbędą się w grupach według następującego harmonogramu:

- uczniowie klas pierwszych i drugich o godzinie 9.00,

- uczniowie klas trzecich o godzinie 10.00.

Prosimy wszystkich uczniów o korzystanie z wejścia od ulicy Konarskiego. Przypominamy, że do szkoły może przyjść uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Przy wejściu do budynku szkoły zamieszczono informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszyscy wchodzący do budynku szkoły powinni skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk. Na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek na ustach i nosie.

Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich przebywających w szkole, rodzice nie mogą wchodzić na teren budynku bez uzasadnionego powodu. Uczniowie zostaną poinformowani, jakie będą obowiązywać procedury kontaktów rodziców z nauczycielami.