Jasełka dla Seniorów

Już tradycją się stało, że w okresie bożonarodzeniowym zapraszamy w progi Niepublicznego Gimnazjum „U Konarskiego” oraz SP nr 2 seniorów z dzielnicy Zabłocie na spotkanie opłatkowe. 24 stycznia o godzinie 14.00 rozpoczęliśmy uroczystość skierowaną do zacnych gości, wśród których byli również: pani wiceprezydent Miasta Tarnowa Dorota Krakowska, radny miasta Tarnowa pan Jacek Łabno, przewodnicząca Rady Dzielnicy Zabłocie - pani Janina Leja oraz proboszcz Parafii pw. MB Szkaplerznej - ks. Piotr Mamak.

Seniorzy, zaproszeni goście i rodzice naszych uczniów zostali powitani przez panią dyrektor Gimnazjum, Halinę Gorycką, oraz panią dyrektor SP nr 2 - Zofię Drwal. Zobaczyli jasełka w wykonaniu gimnazjalistów z klas II a, II b i III, uczęszczających na zajęcia teatralne. Spektakl był wyjątkowy, refleksyjny a uczniowie dojrzale odegrali swoje role. Całości dopełnił chór, który zamiast tradycyjnych kolęd wyśpiewał mniej znane piosenki i pastorałki, opracowane i przygotowane przez panią Beatę Chrobak. Scenariusz i choreografia przedstawienia przygotowana została przez nauczyciela języka polskiego pana Tomasza Stawarskiego.

Głośne brawa oraz podziękowania wygłoszone na forum przez zaproszonych gości pokazały nam, że warto było włożyć tyle pracy w przygotowanie tej uroczystości.