Jasełka dla Seniorów

Już tradycją się stało, że na początku Nowego Roku zapraszamy do naszej szkoły Seniorów z dzielnicy Zabłocie - łączymy poświąteczne spotkanie opłatkowe z celebrowaniem Dnia Babci i Dziadka. Wysoka frekwencja przybyłych Gości utwierdza nas w przekonaniu, że takie uroczystości są bardzo ważne i potrzebne.

18 stycznia 2014 roku, kiedy już wszystkie przygotowane dla Gości miejsca były zajęte, Pani Dyrektor Halina Gorycka powitała zgromadzonych, wśród których zasiedli również: przewodnicząca Rady Dzielnicy Zabłocie Pani Janina Leja, przedstawiciel władz lokalnych Pan Jacek Łabno, ksiądz proboszcz Stanisław Morańda, złożyła wszystkim życzenia i zaprosiła na spektakl jasełkowy. Został on przygotowany przez uczniów klas III A i III B oraz II, którzy uczestniczą w zajęciach artystycznych o profilu teatralnym.

Nasi aktorzy kolejny raz świetnie sprawdzili się na scenie i w żartobliwy, nieco uwspółcześniony sposób przedstawili wydarzenia związane z Narodzinami Chrystusa. Gromkie brawa, które otrzymali od Gości, były wspaniałym wynagrodzeniem trudu włożonego w pracę nad Jasełkami, a że czasu na ich przygotowanie było niewiele, bo zbiegły się one z końcem pierwszego półrocza, któremu zazwyczaj towarzyszą sprawdziany i poprawianie ocen, tym bardziej były docenione przez aktorów.

Po części artystycznej Zacni Goście uczestniczyli w uroczystym poczęstunku, w czasie którego po modlitwie przeprowadzonej przez Księdza Proboszcza podzielili się opłatkiem i rozpoczęli biesiadowanie.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli Gimnazjum: reżyseria i scenografia – Pan Tomasz Stawarski, oprawa muzyczna – Pani Beata Chrobak z udziałem uczniów SP nr 2.