Sukcesy szkolnych matematyków

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym pn. „Matematyczne igraszki” – II edycja. Konkurs zorganizowany był przez XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie i przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych w szczególności klas trzecich miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Konkurs „ Matematyczne igraszki” był dwuetapowy: szkolny i międzyszkolny (finałowy). Etap finałowy odbył się 05 marca 2014 r. W konkursie brało udział 22 szkoły, które reprezentowane były nawet po kilku uczniów. Gimnazjum „U Konarskiego” reprezentowane na etapie finałowym przez uczennicę klasy IIIA Żanetę Kras uzyskało IV lokatę, a uczennica uzyskała V miejsce w Konkursie.

Była to już druga edycja tegoż konkursu. Dnia 15 stycznia 2014r. miał miejsce I etap – eliminacje szkolne. Uczniowie rozwiązywali podczas niego zestaw zadań otwartych i zamkniętych w czasie 45 minut. Wynik jaki uzyskała nasza uczennica pozwolił jej na uczestnictwo w II etapie międzyszkolnym, który odbył się 5 marca 2014r. w budynku XVI LO. Dostała się do grupy 48 najlepszych uczniów spośród 120 osób z różnych szkół. Etap międzyszkolny składał się z dwóch części. Pierwsza zatytułowana „Matematyka wokół nas” składała się z paneli tematycznych, w których uczniowie przez 60 minut rozwiązywali zadania matematyczne w przedmiotach przyrodniczych i pokrewnych (fizyka, chemia, informatyka, geografia). II część stanowił arkusz zadań otwartych z matematyki do rozwiązania w czasie 90 minut.

Uczennica Żaneta Kras wyprzedziła 43 osoby uzyskując bardzo wysokie V miejsce, a tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie 10 laureatów konkursu. Uroczyste zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników miało miejsce 12 marca 2014r. W tej uroczystości wzięła udział nasza laureatka wraz ze swoim nauczycielem matematyki mgr Joanną Buczek. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.