Nasi uczniowie na podium – Konkurs dotyczący wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej

6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbył się finał międzyszkolnego konkursu zorganizowanego przez nauczycieli i uczniów tejże szkoły pod hasłem „Wisława Szymborska – życie i twórczość” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez uczniów klasy pierwszej w trzech kategoriach: Paula Szypuła wzięła udział w części poświęconej napisaniu limeryku dotyczącego Szymborskiej, chłopcy: Cezary Wadas, Bartosz Wajda i Krystian Iwaniec zdecydowali się wystartować w kategorii na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą noblistki, natomiast drużyna dziewcząt, w skład której weszły: Sara Szubert, Magda Wielgus i Kasia Wikierak reprezentowały naszą szkołę w quizie dotyczącym znajomości życia i twórczości poetki.

Na 10 zgłoszonych do konkursu prezentacji multimedialnych drużyna naszych uczniów zdobyła III miejsce – Cezary Wadas, Bartosz Wajda i Krystian Iwaniec otrzymali dyplomy i nagrody. W kategorii na limeryk Paula Szypuła na 18 zgłoszonych utworów zajęła I miejsce zdobywając dyplom i nagrodę. Dziewczęta, które wzięły udział w quzie dotyczącym znajomości życia i twórczości Szymborskiej, otrzymały dyplomy za udział – przyznano tylko I miejsce jednej ze startujących w tej kategorii drużyn. Dziewczętom należą się brawa i uznanie – włożyły sporo wysiłku w przygotowanie się do konkursu, przebrnęły przez wiele materiałów dotyczących noblistki i były bardzo dobrze przygotowane merytorycznie – forma konkursu nie pozwoliła im jednak pochwalić się swoją wiedzą.

Wszystkim uczniom gratulujemy – tak Pauli za zajęcie I miejsca, chłopcom za zaszczytne III i dziewczętom, które z pewnością spośród wszystkich uczniów naszego Gimnazjum mają teraz najobszerniejszą wiedzę o poetce-noblistce. Pierwszaki, oby tak dalej!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania na stronie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie