Gimnazjaliści przed szeroką publicznością w teatrze

Kiedy grupa teatralna naszego gimnazjum rozpoczęła pracę w roku szkolnym 2014/2015, nikt nie spodziewał się, że jej uwieńczeniem będzie występ na deskach tarnowskiego teatru.

Dużym zaskoczeniem była propozycja z teatru, by nasi uczniowie przygotowali spektakl na „Małą Talię” – podjęliśmy wyzwanie. Od kwietnia trwały intensywne próby i choć bawiliśmy się podczas nich nieźle, pamiętaliśmy, że sprawę trzeba potraktować poważnie – nasz występ nie był imprezą szkolną, a regularnym spektaklem ujętym w repertuar i objętym sprzedażą biletów. Dwa tygodnie przed premierą otrzymaliśmy plakaty i ulotki, na których byliśmy ujęci, natomiast dzień przed premierą mieliśmy trzygodzinną próbą w teatrze, w której uczestniczyli również jego pracownicy zajmujący się dźwiękiem i oświetleniem. 16 czerwca o godzinie 11.00 poczuliśmy magię życia zakulisowego – światła wygasły, słyszeliśmy tylko publiczność, która zajmowała miejsca i na znak pani inspicjentki rozpoczęliśmy o godz. 11.30 występ.

Reflektory skierowane na scenę, wyciemniona widownia, żywe reakcje publiczności i skupienie aktorów-amatorów przełożyły się na pełen sukces przedstawienia. Gimnazjaliści perfekcyjnie weszli w swoje role, walc Kopciuszka i Królewicza otrzymał gromkie brawa, podkłady muzyczne i pięknie wykonane przez chór piosenki zbudowały wspaniałą, magiczną atmosferę. Najlepszą ocenę spektaklowi wystawiła publiczność – 300 osób i owacje na stojąco, gratulacje od pani inspicjentki, pana zajmującego się oświetleniem i fakt, że zabrakło miejsc na widowni i zrobiono tzw. „dostawki”, to przeżycie, które zapamiętamy na długo.

Świetnie w swoich rolach sprawdzili się uczniowie: Kopciuszka zagrała Sara Szubert, macochę Magdalena Wielgus, siostry: Bartosz Wajda i Wojciech Mucha, wróżkę Dominika Suchowska, królewicza Maksymilian Strychała; herolda zagrał Nikodem Mytnik, kupca Patryk Leszczyński, mieszczan: Julia Kiełbasa i Kacper Ramian, lodziarza Maciej Toporkiewicz a strażników Krystian Iwaniec i Bartłomiej Bajbur. Oprawą muzyczną i przygotowaniem chóru zajęła się Pani Beata Chrobak, natomiast przygotowaniem aktorów Pan Tomasz Stawarski.