Odkryte talenty

Uczeń klasy IIIA Krzysztof Dudek zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego. W rankingu rejonowym Krzysztof znalazł się na trzecim miejscu, co jest ogromnym sukcesem dla ucznia i naszej szkoły. Pozostaje jeszcze rywalizacja najlepszych młodych historyków w województwie o tytuł laureata Konkursu. Już dziś wiemy, że mamy najlepszego wśród tarnowskich gimnazjalistów młodego historyka, którego zainteresowania i indywidualna praca przyniosła duże sukcesy.

Dariusz Łabno uczeń klasy IIIB zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej.” W rankingu rejonowym Dariusz znalazł się w czwórce gimnazjalistów z Tarnowa, którzy będą konkurować z innymi na etapie wojewódzkim. Konkurs kończy się etapem ogólnopolskim, zatem zmagania o tytułu laureata muszą jeszcze potrwać. Dotychczasowe sukcesy Dariusza są dużym sukcesem dla ucznia i naszej szkoły. Uczeń szczególnie interesuje się historią wojskowości, w znajomości tej dziedziny nie ma sobie równych.

Uczniowie poszerzali wiedzę historyczną pod kierunkiem nauczycieli historii – Zofii Pyrek i Leszka Goryckiego.

W etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Fizycznego wystartował uczeń klasy IIIA Artur Jopek. Uczeń pracował indywidualnie pod kierunkiem nauczyciela fizyki - Anety Kościk, poszerzając swoją wiedzę w zakresie fizyki. Artur dzięki swoim zainteresowaniom i wytrwałej pracy uzyskał wysoką lokatę na etapie rejonowym.

Gratulujemy wyników na etapach rejonowych i życzymy dalszych sukcesów.