I PIKNIK RODZINNY

W roku szkolonym 2012/2013 oprócz tradycyjnych już działań na rzecz potrzebujących, które podejmujemy od początku istnienia naszej szkoły, postanowiliśmy zorganizować dużą imprezę – Wielki Piknik Rodzinny. Celem, który nam przyświecał, była pomoc chorym dzieciom, przebywającym w Tarnowskim Szpitalu im. św. Łukasza.

Po długich przygotowaniach 15 czerwca o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy zabawę przedstawieniem pt. „Kopciuszek”. Zaprezentowali się w nim i pokazali swe komediowe zdolności uczniowie klas II A, III A i III B, realizujący zajęcia artystyczne o profilu teatralnym. Młodzież odniosła ogromny sukces – efekt wielomiesięcznych prób został nagrodzony brawami i entuzjastycznymi komentarzami. Spektakl tak przypadł do gustu oglądającym, że w tygodniu po sobotniej premierze został powtórnie zagrany dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla dzieci przebywających w szpitalu.

Nie sposób wymienić wszystkich aktorów, ale ukłony należą się Mateuszowi Wajdzie i Kamilowi Smędzie, którzy wcielili się w role sióstr Kopciuszka, Renacie Uszko, która brawurowo zagrała Macochę, Wiktorowi Barłogowi i Mai Zagacie (w rolach Królewicza i Kopciuszka), którzy pięknie zatańczyli walca wiedeńskiego.

Kolejna część imprezy odbyła się na dziedzińcu szkolnym. Dopisała nam piękna pogoda, więc z przygotowanych atrakcji wszyscy przybyli chętnie korzystali. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, do której kolejki ustawiały się od początku pikniku. Nie brakowało chętnych do malowania twarzy i innych zabaw plastycznych oraz sportowych.

Przekąski przygotowane przez naszych uczniów, potrawy z grilla i napoje dodawały energii, a tej trzeba było mieć spory zapas. Podczas zabawy odbywały się konkursy z nagrodami, miały miejsce występy – m.in. pokaz baletowy w wykonaniu naszych uczennic – Mai Zagaty i Sary Szubert oraz koncert skrzypcowy Pani Beaty Chrobak i Weroniki Cebuli.

Gwiazdą wieczoru, która zamknęła I Piknik Rodzinny „U Konarskiego” był zespół „Betania”, który zagrał piękny koncert, będący swoistym wyciszeniem po dniu pełnym wysiłku, ruchu i zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wspaniale się zorganizowali i pomogli w przygotowaniach do pikniku oraz w porządkowaniu terenu po jego zakończeniu, rodzicom i fundatorom, bez których ta impreza nie odbyłaby się.

Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że Piknik Rodzinny „Dzieci zdrowe-dzieciom chorym” był wielkim sukcesem i należy go wpisać w tradycyjne działania naszego gimnazjum.

Zapraszamy również do Naszej Galerii na fotorelację z tego wydarzenia.