Piknik Rodzinny II edycja

Sukces ubiegłorocznego „Pikniku Rodzinnego” skłonił nas do przygotowania jego drugiej edycji. I stało się! We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 zorganizowaliśmy kolejną rodzinną imprezę, która odbyła się 7 czerwca.

Po wielotygodniowych przygotowaniach wystartowaliśmy w sobotnie popołudnie. O godzinie 15.00 Pani Dyrektor Gimnazjum Halina Gorycka i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Zofia Drwal powitały przybyłych Gości. Imprezę rozpoczęliśmy przedstawieniem pt.: „Romek i Julka – brzydka ona, brzydki on, a taka piękna miłość”. Dla wielu uczniów, którzy w nim grali, była to ostatnia przygoda z amatorskim teatrem w naszej szkole, ale zostaną zapamiętani na długo, bo zarówno trzecioklasiści, o których tu mowa, jak i drugoklasiści dali z siebie wszystko i tragedia Szekspira w wersji komediowej i uwspółcześnionej przypadła do gustu publiczności. Część aktorska należała do gimnazjalistów, natomiast chór składał się z uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, ponadto popis zdolności muzycznych dały dwie uczennice, w tym jedna gimnazjalistka – Anna Gorycka, która zagrała na skrzypcach. Reżyserem spektaklu był Pan Tomasz Stawarski, oprawę muzyczną przygotowała Pani Beata Chrobak.

Po zakończeniu spektaklu i podziękowaniach, przenieśliśmy się na dziedziniec. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały a i Gości nie brakowało.

Na scenie pod chmurką uczniowie ze szkoły podstawowej pokazali pantomimę pt. „Śpiąca Królewna”, dali pokaz taneczny i wokalny – tak więc było coś i dla ducha, i dla ciała – bo i pyszności przygotowanych przez rodziców nie brakowało. Akcję wsparli motocykliści, przedstawiciel klubu żużlowego Unii Tarnów oraz policjanci, którzy przygotowali dla najmłodszych wiele pouczających konkursów.

Główną atrakcją „II Pikniku Rodzinnego” był występ zespołu Wawele. Artyści dali godzinny koncert i porwali do zabawy wszystkich słuchaczy – wiek nie miał tu znaczenia. „Zaczarowany fortepian”, „Biały latawiec” jeszcze długo po zakończeniu imprezy brzmiały w naszych uszach.

Nad całością imprezy czuwała Pani Beata Chrobak.

Cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. Choć „II Piknik Rodzinny” był okupiony ciężką pracą, to satysfakcja po udanej imprezie wszystko wynagrodziła. Dziękujemy Współpracownikom, Sponsorom, Rodzicom i Uczniom, którzy włączyli się w organizację zabawy. Trzeba dodać, że przyświecał nam szczytny cel – graliśmy dla chorych dzieci przebywających w tarnowskim szpitalu.