Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2014/ 2015 i uczczenie rocznicy wybuchu II wojny światowej

„Żegnaj lato na rok…” – to tytuł i słowa refrenu jednej z polskich piosenek. Kto ją zna, wie, że do smutnych czy melancholijnych ona nie należy. Dobrze oddaje charakter startu nowego roku szkolnego – przecież to nie czas utraty, smutnego końca, ale początek przygód szkolnych, znajomości, przyjaźni i oczywiście pogłębiania wiedzy oraz zainteresowań. Nasza szkoła od początku istnienia stawia na rozwój uczniów – tak fizyczny, poprzez np. zajęcia aerobiku czy dodatkowe lekcje piłki nożnej i siatkowej, artystyczny i kulturalny (sporo wyjść do kina, teatru, imprez przygotowywanych na terenie szkoły), jak i oczywiście merytoryczny – uczniowie korzystają na lekcjach nie tylko z podręczników, ale i z nowoczesnych technologii.

W tym roku powitaliśmy dwie pierwsze klasy, którym życzymy sukcesów na kolejnym etapie edukacji oraz by przygoda z gimnazjum wiązała się wyłącznie z pozytywnymi emocjami.

Już drugiego dnia szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji nauczyciela historii Pana Krzysztofa Burnata połączonej z prezentacją multimedialną. Spotkanie dotyczyło wybuchu II wojny światowej – tym sposobem uczciliśmy pamięć o tych tragicznych wydarzeniach. Gimnazjaliści wysłuchali lekcji z uwagą i, miejmy nadzieję, refleksji po niej nie zabrakło.