Nowy rok szkolny - Take it easy!

Powrót do szkoły po dwóch miesiącach rozrywek i spędzania czasu z przyjaciółmi - tego chyba nikt nie lubi, lecz szkoła to nie tylko nauka! W roku szkolnym można np. poznać nowych kolegów oraz koleżanki na tradycyjnym rajdzie.

Nowy rok szkolny postanowiliśmy zainaugurować rajdem (rajdy stały się już tradycją naszej szkoły) szlakiem architektury drewnianej. Wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, wszyscy uczniowie Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego” rozpoczęli trasę od wizyty w sąsiadującym ze szkołą Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Kolejnym punktem programu był spacer po Starym Cmentarzu połączony z wejściem do kaplicy Sanguszków. Następnym obiektem na trasie był Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, z którego uczniowie wyruszyli w stronę Góry św. Marcina, a ostatnim miejscem na szlaku był Kościół pw. św. Stanisława w Skrzyszowie.

W każdym z kościołów uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści przewodników, którzy przedstawili nie tylko wartość historyczną obiektów, ale i przekazali ciekawe historie powiązane z nimi. Oczywiście podczas spaceru nie zabrakło rozmów i chwil na odpoczynek – relaks i integracja są wskazane. Rajd należy uznać za udany – trasa w obie strony została pokonana pieszo i miejmy nadzieję, że dobry nastrój uczestników będzie im towarzyszył na co dzień w nowym roku szkolnym.