Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W naszej szkole uczniowie z tej okazji uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii przygotowanej przez klasę I b gimnazjum.

Podczas uroczystości uczniowie odśpiewali hymn oraz obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą ważnym momentom z historii naszej Ojczyzny, całość wzbogacona była recytacją utworów patriotycznych w wykonaniu młodzieży z klasy pierwszej. Zostało także przypomniane, że nasza mała ojczyzna – Tarnów - była pierwszym miastem, które wyswobodziło się spod jarzma okupantów. Drugą częścią obchodów było wspólne patriotyczne śpiewanie, w które aktywnie włączyli się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami.

Z kart historii...

11 listopada 1937 r. - 19 lat po zrzuceniu przez Polskę jarzma zaborów - odbyły się pierwsze obchody Święta Niepodległości jako święta państwowego. Ustanowiono je ustawą sejmową z 23 kwietnia tego roku, podpisaną przez prezydenta Ignacego Mościckiego.