Z kulturą „za pan brat”

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Niepublicznego Gimnazjum „U Konarskiego” są częstymi gośćmi teatru, a nawet wystąpili na jego deskach w ubiegłym roku podczas Festiwalu „Mała Talia”. Mimo że za nami dopiero miesiąc roku szkolnego, gimnazjaliści uczestniczyli już w trzech spektaklach. Najpierw trzecioklasiści zasiedli na widowni, by obejrzeć „Piękną Lucyndę” – komedię muzyczną łączącą współczesność z oświeceniem. Młodzież świetnie się bawiła.

Klasy drugie wybrały się na „Skąpca” – spektakl przygotowany z rozmachem, świetnie zaaranżowany i „podany” w przystępny sposób. Najlepszą recenzją są chęci młodzieży do kolejnego wypadu „do Solskiego”.

Ciekawym wydarzeniem było uczestnictwo w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Komedii „Talia”. Piętnastoosobowa grupa uczniów obejrzała spektakl „Quo vadis” w wykonaniu Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa. Szybkie tempo akcji, celne dialogi i współczesne ujęcie powieści Sienkiewicza wywołały owacje na stojąco. Gimnazjaliści mieli okazję poczuć atmosferę festiwalu i zgodnie oświadczyli, że czekają na kolejne wyjście do teatru, które z pewnością nastąpi.