Deutsch-Wagen-Tour

Odwiedziny "U Konarskiego"

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami 12.11.2014 r. odwiedził naszą szkołę DEUTSCH-WAGEN-TOUR. Dołączyliśmy dziś do grona tarnowskich szkół, które w swoich progach gościły lektora projektu DEUTSCH-WAGEN-TOUR, a trzeba dodać, że było ich niewiele.

Pani Joanna Lay, która prowadziła zajęcia dla uczniów klas I a, I b, II a i II b pokazała, że nauka języka niemieckiego nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, ale może też sprawić wiele radości. Różnorodność zabaw językowych, które pani Joanna zaproponowała i ogrom rekwizytów, które przywiozła ze sobą sprawiły, że uczniowie z uśmiechem na twarzy opuszczali salę , w której odbywały się zajęcia.

Wizyta DEUTSCH-WAGEN-TOUR na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapewniamy, że nie jest to ostatnia inicjatywa jaką podejmujemy z Instytutem Goethego, gdyż nasze apetyty na język niemiecki po dniu dzisiejszym znacznie wzrosły. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić jak przebiegała wizyta DEUTSCH-WAGEN-TOUR w naszej szkole zapraszamy do oglądnięcia foto relacji w galerii.

Organizatorem przedsięwzięcia w naszej szkole była Pani Monika Put- nauczyciel języka niemieckiego.

Opinie uczniów po wizycie DEUTSCH-WAGEN-TOUR w naszej szkole.

"Deutsch-Wagen-Tour to jedne z lepszych zajęć w jakich mogłam uczestniczyć. Nie tylko można było poprzez zabawę utrwalić słówka, które poznaliśmy na lekcji, ale także, nauczyć się nowych zwrotów. Jednym słowem fajna zabawa połączona z nauką. Szkoda, że Deutsch-Wagen-Tour mógł odwiedzić naszą szkołę tylko jeden raz."

"Zajęcia przeprowadzone przez Panią Joannę bardzo mi się podobały bo mogłem nauczyć się czegoś nowego. Element współzawodnictwa, który zagrzewał nas do walki w zabawie z puzzlami map Polski i Niemiec spowodował, że radość z wygranej była ogromną satysfakcją."

"Takie zajęcia powinny odbywać się częściej. To była naprawdę fajna zabawa połączona z nauką. Prawie wszyscy z nas otrzymali czarne lub białe koszulki. Kto brał udział w zabawach i konkursach miał szansę zdobyć dużo naklejek a potem podzielić się nimi z kolegami lub rodzeństwem. Dodam jeszcze, że krówki były bardzo pyszne."