Wycieczka do miasta krasnoludków

23 i 24 maja uczniowie Gimnaazjum byli na dwudniowej wycieczce we Wrocławiu. W tym jednym z najstarszych miast Polski zwiedzili wiele ciekawych miejsc.


Poznawanie miasta zaczęli od wspaniałej Starówki, gdzie zobaczyli m.in. Ostrów Tumski i Piaskowy, Rynek, katedrę oraz tzw. Stare Jatki, czyli miejsce, gdzie dawniej handlowano zwierzętami i mięsem. Przeszli przez Most Tumski, zwany mostem zakochanych, ponieważ to właśnie tam zakochani na znak wiernej miłości zawieszają kłódki z wyrytymi swoimi imionami, a klucze wrzucają do Odry. Do nowszych zabytków Wrocławia należą gmachy Ossolineum oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Hala Stulecia z charakterystyczną iglicą stojącą na placu przed obiektem. Podziw wzbudziła również słynna grająca, a nocą również podświetlana, imponująca fontanna urządzona nieopodal Hali Stulecia. Pierwszy dzień zakończył się mocnym akcentem, jakim było oglądanie Panoramy Racławickiej, która zrobiła niezwykłe wrażenie swoimi potężnymi rozmiarami oraz kunsztem wykonania.


Drugiego dnia pobytu we Wrocławiu uczestnicy wycieczki udali się do Ogrodu Japońskiego, w którym zachwyciły wszystkich kwitnące azalie i rododendrony. Na koniec zwiedzili najstarszy w Polsce ogród zoologiczny, który jednak z powodu remontu i rozbudowy nie zrobił najlepszego wrażenia. Mimo to Wrocław okazał się niezwykle ciekawym miastem, a uroku dodawały mu wszędobylskie krasnoludki, które od pewnego czasu stały się nieformalnym znakiem rozpoznawczym miasta. Pobyt w tym miejscu wszyscy będą wspominać z sympatią i nostalgią.


Wycieczka uczniów do Wrocławia odbyła się dzięki sprawnej organizacji wychowawców: pani Magdy Rzepki i pani Marii Markiewicz Klas.Wychowawców klas wspomagał pan Tomasz Stawarski.

Zdjęcia z wycieczki usieściliśmy w Naszej Galerii