Konkurs pod hasłem „Zdrowo i kolorowo”

 Dyplom

 Gratulacje

Dnia 24 marca zorganizowano w naszej szkole wydarzenie pod hasłem "Zdrowo i kolorowo". W realizację zaangażowani byli uczniowie klasy II A, którzy wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali zdrową niespodziankę zarówno dla pozostałych uczniów szkoły, nauczycieli ale także mieszkańców miasta. Wydarzenie przebiegało dwutorowo:

Pierwsza część odbywała się w szkole, uczniowie zorganizowali stoisko niespodziankę dla kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły. Osoby te mogły spróbować pysznych przekąsek przyrządzonych przez uczniów klasy II A. Wśród przysmaków znalazły się m.in. sałatki, owocowe szaszłyki, kanapki wykonane z własnoręcznie pieczonego chleba gryczanego, ciasto marchewkowe oraz soki ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Można było pobrać i zapoznać się z materiałami edukacyjnymi przysłanymi wraz z zestawem edukacyjnym.

Druga część zorganizowana została na ulicach miasta Tarnowa. Uczniowie w strojach pomidora i winogrona informowali mieszkańców miasta o akcji, rozdawali materiały edukacyjne oraz małe pyszne i zdrowe prezenty - przekąski zapakowane w papierowe torebki z logo programu. W torebkach znajdowały się koreczki warzywne. Mieszkańcom nasza akcja bardzo się podobała.

Celem wydarzenia było pokazanie społeczności, iż zdrowe nie oznacza nudne. Zwrócono uwagę na to jak łatwo i szybko można przyrządzić posiłek będący jednocześnie pysznym i zdrowym. Zwracano uwagę na to jak powinien wyglądać nasz jadłospis oraz co tak cennego kryje się w owocach i warzywach. Całe wydarzenie miało charakter informacyjny. Założone cele zrealizowano organizując wydarzenie nie tylko dla społeczności szkolnej ale także mieszkańców naszego miasta.

Akcja została przygotowana przez uczniów klasy II A i wychowawcę klasy Panią Ilonę Wiśniewską, przy współpracy nauczycieli, min. Pani Moniki Put i Pana Krzysztofa Burnata.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach programu „Żyj Smacznie i Zdrowo” i brało udział w konkursie, w którym nasza szkoła została wyróżniona i nagrodzona laptopem.

Wielkie gratulacje dla uczniów i wychowawcy klasy Pani Ilony Wiśniewskiej.