Uroczystości patriotyczne

W lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 75. rocznicy powołania Armii Krajowej oraz Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

16 lutego przed siedzibą Izby Pamięci AK, odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy powołania Armii Krajowej. Uczniowie zwiedzili muzeum i złożyli kwiaty przed pomnikami Armii Krajowej i 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Uroczystości zakończyły się prelekcjami i wykładami pod hasłem „Spotkanie pokoleń – żołnierzy Armii Krajowej z młodzieżą i mieszkańcami regionu tarnowskiego”.

Szczególnie podniosły charakter miały obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych na cmentarzu w Tarnowie–Krzyżu, na którym spoczywa czterech żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Dzięki asyście wojskowej z orkiestrą, odczytanemu Apelowi Poległych czy salwie honorowej młodzież mogła przeżyć chwile historycznej zadumy.

Dla uczniów realizujących projekt gimnazjalny z historii były to kolejne miejsca i wydarzenia związane z działaniami nazistów i komunistów w regionie tarnowskim, które poznają i opracowują w ramach zadań projektowych.

Zapraszamy także do oglądnięcia filmiku tutaj oraz po więcej zdjęć tutaj.