Egzamin maturalny w sesji poprawkowej

Egzaminy maturalne w sesji poprawkowej odbędą się według wszystkich zasad obowiązujących w maju w budynku szkoły ul. Szewska 7:

Wtorek 20 sierpnia 2019 r. o godz. 9:00, sala nr 1 - egzamin pisemny z matematyki i języka polskiego.

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe odbędą się w budynku szkoły ul. Szewska 7:

Poniedziałek, 26 sierpnia, godz. 9:00 - matematyka;

Wtorek, 27 sierpnia, godz. 9:00 - język polski;

Wtorek, 27 sierpnia, godz. 9:00 - język angielski.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

We wtorek 18 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00 uczniowie Gimnazjum i Liceum wezmą udział we mszy świętej w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej ul. Gumniska. 19 czerwca o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na wspólne spotkanie w budynku szkoły ul. Szewska 7.

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO LICEUM NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce Rekrutacja.

Legionistom cześć i chwała!

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zachęcamy do oddania głosu na projekt: Legionistom cześć i chwała! Rewitalizacja nagrobków tarnowskich legionistów spoczywających w kwaterze zasłużonych, opracowanie i wykonanie audioprzewodnika po Starym Cmentarzu w Tarnowie ze szczególnym uwzględnieniem wkładu mieszkańców Tarnowa w odzyskanie niepodległości.

Nasza szkoła podjęła współpracę z Komitetem Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie. Uczniowie będą mieli okazję poznać historię tej najstarszej tarnowskiej nekropolii, a także sylwetki wielu wybitnych postaci spoczywających w jej obrębie. W ramach współpracy młodzież szczególną opieką otoczy kwaterę XX, na której spoczywa między innymi zasłużony dla Tarnowa burmistrz niepodległości Tadeusz Tertil.Zawody sportowe

W dniu 12.05.2019 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbył się XV bieg Sanguszków w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły - Bartłomiej Iwański oraz Dawid Kwolek. Po zaciętym biegu w kategorii, gimnazjum, na dystansie tysiąca metrów trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Iwański. Gratulujemy!
Międzyszkolna Tarnowska Liga Strzelecka

Od września rusza Międzyszkolna Tarnowska Liga Strzelecka. Wszystkich przyszłych i obecnych uczniów naszego liceum zachęcamy do udziału. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Międzyszkolna Tarnowska Liga Strzelecka.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy 3 gimnazjum i 1 liceum wzięli udział w zajęciach z ratownictwa przedmedycznego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Spotkanie z ratownikiem medycznym.

Młodzieżowe Debaty Obywatelskie w stylu oxfordzkim

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Młodzieżowych Debatach Obywatelskich w stylu oxfordzkim, organizowanych przez ZSO nr 2 w Tarnowie i stanęli na podium zajmując trzecie miejsce! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Młodzieżowe Debaty Obywatelskie w stylu oxfordzkim.

Wyjątkowy „Podwieczorek czwartkowy”

Miłym zaskoczeniem było w ostatnich tygodniach, że Tarnowski Teatr docenił naszą inicjatywę czwartkowych spotkań wokół kultury – otrzymaliśmy atrakcyjną ofertę obejrzenia spektaklu „Blackbird”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wyjątkowy „Podwieczorek czwartkowy”.

I po maturach…

to już trzeci rocznik maturzystów, którzy zmagali się z egzaminem dojrzałości w naszym liceum. Tegorocznym abiturientom życzymy tak dobrych wyników z egzaminów pisemnych, jak dobre uzyskali na maturach ustnych. Trzymamy kciuki! Więcej informacji można znaleźć w zakładce I po maturach….
Podwieczorki czwartkowe!

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

Szkoła bierze udział w projekcie BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE, który ma na celu przybliżenie uczniom wybrane postaci z Powstania Warszawskiego. Projekt jest wpisany w aktywność nauczycieli dotyczącą wychowania patriotycznego młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasze państwo.

Kliknij w baner, aby dowiedzieć się więcej.

Zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej Liceum „U Konarskiego”

To już trzeci rocznik, który zakończył edukację w naszym liceum. Pożegnaniu towarzyszyły refleksje związane z umiejętnością wykorzystywania szans, budowania więzi, zbierania wspomnień – kto chciał z tego skorzystać, miał w naszej szkole wyjątkową okazję, bo realizowanie tych aspektów jest, poza skutecznym i prowadzonym w sympatycznej atmosferze nauczaniem, naszym celem i atutem, podkreślanym przez wielu absolwentów. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej Liceum „U Konarskiego”

Egzamin gimnazjalny

Po wielu dobrych latach funkcjonowania naszego gimnazjum, przyszedł czas na ostatni w dziejach egzamin trzecioklasistów – życzymy im zadowalających wyników, a po ukończeniu naszej szkoły trafnych wyborów związanych z kontynuacją kształcenia… Może w Liceum „U Konarskiego”? Więcej informacji można znaleźć w zakładce Egzamin gimnazjalny

Trzeci „Podwieczorek czwartkowy”

Kolejne, trzecie już, spotkanie czwartkowe za nami. Tym razem obejrzeliśmy film „Między piekłem a niebem”, nawiązując tym samym do kluczowych motywów literackich oraz uwspółcześniając średniowieczne wizje piekła. Następne spotkanie już w planach, zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Trzeci „Podwieczorek czwartkowy”

Drugi „Podwieczorek czwartkowy”… w Krakowie

Drugie spotkanie w ramach „Podwieczorków czwartkowych”, a w tym przypadku nawet wieczoru czwartkowego i nocy, odbyło się w Krakowie w Teatrze Bagatela. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Drugi „Podwieczorek czwartkowy”… w Krakowie

Ipo pierwszym „Podwieczorku czwartkowym”

„Klimatyczna muzyka, piękne widoki; szalony, nierozważny, ale zdecydowany bohater, który spalił mosty i znalazł siebie… Piękny, wzruszający, nastrojowy, zaskakujący” – to słowa, które zanotowali uczestnicy pierwszego „Podwieczorku czwartkowego” po obejrzeniu filmu „Wszystko za życie”. A samo spotkanie? Solidna, zainteresowana grupa, sprzyjająca atmosfera i dobre jedzenie. Czego chcieć więcej? Następnego spotkania, które już wkrótce, zapraszamy!

Hej kolęda, kolęda!

Zbliżające się Boże Narodzenie uczciliśmy z przytupem i radością, dzieląc się nią z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Konarskiego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Hej kolęda, kolęda!

Trzeba pamiętać...

28 listopada licealiści z klas I-III wzięli udział w wyjątkowych zajęciach, które odbyły się na terenie KL Auschwitz-Birkenau. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Trzeba pamiętać...

Integracyjne spotkanie licealistów przy ognisku

Zdjęcia można znaleźć w zakładce Integracyjne spotkanie licealistów przy ognisku.

Edukacja teatralna

Nasi uczniowie są stałymi bywalcami teatrów, co potwierdzili już i w tym roku. Licealiści we  wrześniu zasiedli na widowni Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego i obejrzeli przedpremierowy pokaz spektaklu „Śluby panieńskie”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Edukacja teatralna.