Licealiści na Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

Przedstawiciele klas pierwszej i drugiej naszego liceum wzięli udział w zajęciach zaproponowanych przez niektóre uczelnie podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Licealiści na Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Maturzyści na start!

Gorący okres maturalny trwa, życzymy naszym uczniom, by poradzili sobie z egzaminami przynajmniej tak dobrze, jak ich ubiegłoroczni koledzy. Powodzenia!

Zakończenie roku szkolnego klasy III Liceum Ogólnokształcącego

Wspomnienia, podziękowania i dobra zabawa towarzyszyły ostatnim swobodnym, przedmaturalnym chwilom. Naszym kolejnym absolwentom życzymy połamania piór na maturze i pomyślności w realizacji życiowych planów oraz dziękujemy za współpracę. Powodzenia! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Zakończenie roku szkolnego klasy III Liceum Ogólnokształcącego.

Licealiści na premierze „Balladyny”

W jeden z marcowych wieczorów przedstawiciele naszego liceum zasiedli na widowni Teatru im. L. Solskiego i tym samym wzięli udział w premierowym spektaklu na podstawie dramatu Słowackiego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Licealiści na premierze „Balladyny”.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie REVAS Business Simulation Games

Drużyna naszego liceum zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego z przedsiębiorczości realizowanego z wykorzystaniem branżowej symulacji biznesowej “Biuro podróży”, dzięki któremu uczniowie wcielą się w rolę właścicieli firmy i będą podejmować realistyczne decyzje biznesowe. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie REVAS Business Simulation Games.

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Spotkanie z Jakubem Małeckim, autorem m.in. „Rdzy”, „Dygotu” i „Śladów” udowodniło, że literatura nie jest dla outsiderów, może być sposobem na życie i pasją równocześnie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim.

Gotowi do boju?

Tydzień przed feriami zimowymi nasi maturzyści zmierzyli się z egzaminami próbnymi. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gotowi do boju?.

Licealiści w Muzeum Diecezjalnym

Pierwszoklasiści z naszego liceum wzięli udział w lekcji o sztuce średniowiecznej, która odbyła się w murach Muzeum Diecezjalnego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Licealiści w Muzeum Diecezjalnym.

Z kolędą w Klubie Seniora „Wiosna Życia”

18 grudnia w przedświątecznym nastroju grupa teatralna udała się do Klubu Seniora „Wiosna Życia”. Zacni Gospodarze obejrzeli krótką inscenizację, w której nawiązaliśmy do tradycyjnych grup kolędniczych. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Z kolędą w Klubie Seniora „Wiosna Życia”.

Szkolne spotkanie przedświąteczne

Tegoroczne tradycyjne spotkanie opłatkowe dla nauczycieli i uczniów Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego” przygotowali licealiści z klasy trzeciej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne spotkanie przedświąteczne.

Wieczór w kosmosie

1 grudnia reaktywowaliśmy szkolną tradycję wieczorów filmowych. O 18.30 rozpoczęliśmy spotkanie filmem „Grawitacja”, natomiast po przerwie na pizzę obejrzeliśmy „Marsjanina”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wieczór w kosmosie.

Szalona podróż boeingiem

21 listopada uczniowie Niepublicznego Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego” kolejny raz zajęli miejsca na widowni w Teatrze Bagatela w Krakowie i obejrzeli sztukę Boeing boeing – Odlotowe narzeczone. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szalona podróż boeingiem.

Maraton Niepodległościowy

Zwieńczeniem tegorocznego Maratonu Niepodległościowego „U Konarskiego” był górski rajd szlakiem partyzanckim w Beskidzie Sądeckim. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Maraton Niepodległościowy.

Warsztaty Kierunek Przedsiębiorczość

W ramach światowego tygodnia przedsiębiorczości licealiści wzięli udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Warsztaty Kierunek Przedsiębiorczość.

Konsultacje dla rodziców

Zapraszamy rodziców uczniów Gimnazjum I Liceum na konsultacje w poniedziałek 13 listopada 2017 r. od godziny 16.30.

Maraton Niepodległościowy

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne świętowanie wolności młodzież naszej szkoły rozpoczyna już 30 października udziałem w uroczystościach pod nazwą Tarnów – Pierwsze Niepodległe, a kończy dopiero 17 listopada – rajdem śladami partyzantów ziemi sądeckiej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Maraton Niepodległościowy.

Jesienny rajd do Jamnej

19 października, wykorzystując ostatnie dni prawdziwej złotej jesieni, uczniowie klasy drugiej gimnazjum udali się do Jamnej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Jesienny rajd do Jamnej.

Las Buczyna

Uczniowie klas trzecich realizujący projekt historyczny udali się do lasu Buczyna w Zbylitowskiej Górze. Jest to kolejna lokalizacja w regionie tarnowskim, którą wizytują gimnazjaliści w celu stworzenia multimedialnej mapy przedstawiającej miejsca związane z tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej, do których dotarli osobiście. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Las Buczyna.

1 września 2017

Pierwszego września pomimo trwających jeszcze wakacji, uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o uczczeniu 78. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

Więcej informacji można znaleźć w zakładce 1 września 2017.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów Gimnazjum i Liceum odbędzie się 4 września (poniedziałek):

Godz. 8.00 - msza święta w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej

Godz. 9.00 - spotkanie w budynku szkoły, ul. Szewska 7