"Szeptem" Becca Fitzpatrick

Becca Fitzpatrick jest amerykańską pisarką. Od zawsze marzyła o pisaniu, a kiedy wydała swoją pierwszą powieść „Szeptem”, od razu zdobyła rzesze czytelników. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i zaraz po premierze trafiła na listę bestsellerów „New York Times’a”.

„Szeptem” opowiada o losach 16-letniej Nory. Dziewczyna wiodła normalne, spokojne życie do czasu, kiedy na lekcji biologii usiadła z tajemniczym Patchem. Po tym zdarzeniu zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy…

Nora potrąciła samochodem mężczyznę, który był w kominiarce. Myślała, że go zabiła, lecz okazało się, że on przeżył. Tajemniczy mężczyzna podszedł do samochodu dziewczyny i wybił szybę. Nora spanikowała i szybko odjechała z miejsca wypadku. Zauważyła, że szyba jest cała. Przez kolejne dni Nora nie mogła zapomnieć o wypadku. Nie była pewna czy go sobie wymyśliła, czy to zdarzyło się naprawdę. W międzyczasie jej znajomość z Patchem przerodziła się w coś poważniejszego, mimo że chłopak był bardzo tajemniczy.

Wkrótce okazało się, że Patch skrywa mroczną tajemnicę. Chłopak okazał się być upadłym aniołem, który chce zostać człowiekiem, a żeby spełnić swoje marzenie, musi zabić Nore...

Według nas najciekawszym fragmentem książki jest ten, w którym Patch i Nora przeżywają swój pierwszy pocałunek. Autorka bardzo realistycznie przedstawiła tę sytuację, a narracja pierwszoosobowa sprawia, że czujemy się Norą i razem z nią przeżywamy tę intymną scenę.

„Szeptem” to książka napisana współczesnym językiem. Cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Bardzo ją polecamy wszystkim, których interesuje literatura fantastyczna oraz ta z gatunku paranormal romance.

Paulina Knapczyk i Żaneta Kras