Egzaminy maturalne w terminie poprawkowym

Egzaminy maturalne w terminie poprawkowym przeprowadzone będą w budynku Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego "U Konarskiego", ul. Szewska 7, 22 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 9.00:

Sala nr 11 - matematyka, język polski

Sala nr 12 - język angielski

Życzymy przyjemnych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Tak niedawno żegnaliśmy się z maturzystami, którzy jako pierwsi uczniowie Liceum „U Konarskiego” dotarli do mety, a już przyszło kolejne zakończenie roku szkolnego – siódmego w historii gimnazjum i trzeciego w dziejach liceum. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Nasi uczniowie w Teatrze „Bagatela”

14 czerwca trzydzieścioro uczniów Niepublicznego Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego” obejrzało wieczorny spektakl „Szalone nożyczki” w Teatrze „Bagatela” w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nasi uczniowie w Teatrze „Bagatela”.

Wycieczka do Warszawy

Początkiem czerwca trzy dni gimnazjaliści klas drugich spędzili na wycieczce w stolicy. Mieli okazję poznać wiele intersujących miejsc, wziąć udział w ciekawych zajęciach, a także poczuć szybkie tempo życia wielkiego miasta. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wycieczka do Warszawy.

Licealiści i gimnazjaliści w Teatrze im. J. Słowackiego

11 kwietnia czterdziestoosobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum i liceum udała się do Krakowa na wieczorny spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Licealiści i gimnazjaliści w Teatrze im. J. Słowackiego.

Nasz uczeń laureatem w konkursie literackim

Bartosz Wiśnicki, uczeń klasy III b, wziął udział w trzeciej edycji konkursu literackiego zorganizowanego przez Zakład Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nasz uczeń laureatem w konkursie literackim.

Maturalny maraton czas zacząć!

Maturalny maraton czas zacząć! Nasi uczniowie będą się zmagać na egzaminach pisemnych z językiem polskim, językiem angielskim i matematyką na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz historią i wiedzą o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Później przyjdzie czas na ustne wypowiedzi z języka polskiego i angielskiego.

Połamania piór i odwagi – egzaminy są po to, by je zdawać!

Zakończenie roku klasy III LO

Trzy lata temu umożliwiliśmy naukę w liceum jednej osobie i tak to się zaczęło… Po kilku miesiącach uczniów przybywało i utworzyła się trzynastoosobowa grupa, która 28 kwietnia z widocznym rozrzewnieniem zakończyła naukę jako pierwszy rocznik Niepublicznego Liceum „U Konarskiego”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Zakończenie roku klasy III LO.

Rajd szlakami Pogórza Ciężkowickiego

W corocznym kalendarzu uroczystości w naszej szkole wpisane są przedsięwzięcia upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczną świąteczną majówkę, uczniowie Gimnazjum „Konarskiego” zwieńczyli udziałem w patriotycznym rajdzie szlakami Pogórza Ciężkowickiego, który odbył się 4 maja. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Rajd szlakami Pogórza Ciężkowickiego.

Spotkanie w radiu Eska Tarnów

Druga część warsztatów dziennikarskich odbyła się w siedzibie radia Eska Tarnów. Tym razem młodzież mogła zwiedzić studio radiowe oraz sprawdzić się w roli prezentera radiowego, nagrywając próbne serwisy informacyjne. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Spotkanie w radiu Eska Tarnów.

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Kolejny już raz nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursie przedmiotowym z wiedzy o społeczeństwie. W tym roku szkolnym Jakub Ożga i Krystian Piwowarczyk uzyskali tytuły finalistów. Podczas trzech etapów konkursu (szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego) uczniowie rozwiązywali testy, ale także przygotowywali projekt badawczy (II etap) i zespołowo rozwiązywali zadanie analityczno-problemowe z zakresu przedsiębiorczości (III etap).

Serdecznie gratulujemy!

Gala wręczenia dyplomów

20 marca w Sali Lustrzanej odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa. W gronie tegorocznych stypendystów, za wybitne osiągnięcia naukowe, znaleźli się absolwenci naszego gimnazjum – Julia Kiełbasa oraz Filip Fido. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gala wręczenia dyplomów.

Młodzieżowa Debata Obywatelska

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Młodzieżowej Debacie Obywatelskiej w stylu oxfordzkim. Teza debaty brzmiała „Człowiek rządzi swoim losem, a nie siły od niego niezależne”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Młodzieżowa Debata Obywatelska.

Lekcja historii z profesorem Bernackim posłem na sejm RP

Do naszej szkoły z uniwersyteckim wykładem przyjechał Pan Poseł prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki. Pan Profesor specjalizuje się w zakresie historii doktryn politycznych i prawnych, dzięki czemu na życzenie koła historycznego, w naukowy, acz przystępny sposób przybliżył uczniom cechy ustrojów totalitarnych. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Lekcja historii z profesorem Bernackim posłem na sejm RP.

Fit in Deutsch

Kinga Podsiadło, uczennica klasy 3a Gimnazjum, została laureatką konkursu „Fit in Deutsch”.

Link do strony o konkursie Fit in Deutsch.

Serdecznie gratulujemy!

Opatrunek na ratunek

Członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszym gimnazjum organizują kolejną edycję akcji „Opatrunek na ratunek”.

Zbieramy:

  • bandaże
  • gazę
  • gaziki
  • plastry
  • rękawiczki jednorazowe

Wszystkich chętnych prosimy o włączenie się do akcji.

Dziękujemy!

Uroczystości patriotyczne

W lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 75. rocznicy powołania Armii Krajowej oraz Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 16 lutego przed siedzibą Izby Pamięci AK, odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy powołania Armii Krajowej. Uczniowie zwiedzili muzeum i złożyli kwiaty przed pomnikami Armii Krajowej i 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Uroczystości zakończyły się prelekcjami i wykładami pod hasłem „Spotkanie pokoleń – żołnierzy Armii Krajowej z młodzieżą i mieszkańcami regionu tarnowskiego”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Uroczystości patriotyczne.

Fit in Deutsch

3 marca w PWSZ w Tarnowie odbędzie się kolejna edycja konkursu „Fit in Deutsch”, którego organizatorami są Instytut Goethego w Krakowie, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego działające przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Tarnowie oraz tarnowski oddział PSNJN. W tym roku w konkursie uczestniczą Kinga Podsiadło z klasy 3a oraz Kornelia Sajdak z klasy 1. Trzymamy kciuki!

Do konkursu uczennice przygotowuje pani mgr Monika Put.

Teatralny finał edukacji artystycznej

Skoro mowa o kulturze i sztuce na lekcjach, nie sposób pominąć tych tematów w praktyce. Nasi uczniowie, co już oczywiste, systematycznie bywają w teatrze, ale wyjątkową częstotliwość „odnotowaliśmy” pod koniec pierwszego półrocza. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Teatralny finał edukacji artystycznej.

Nietypowe jasełka

W tym roku nasza grupa teatralna podeszła do tematu jasełek w inny niż dotychczas sposób. Zastanowiliśmy się, czy współcześnie przypadkiem nie mamy do czynienia z podobnymi do betlejemskich wydarzeniami… i okazuje się, że cud bożonarodzeniowy może dokonywać się w zasięgu ręki. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nietypowe jasełka.

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

W bieżącym roku szkolnym dwóch uczniów gimnazjum reprezentowało naszą szkołę na etapie rejonowym w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Wiadomo już, że do finału zakwalifikowali się Jakub Ożga i Krystian Piwowarczyk.

Kubie i Krystianowi życzymy zwycięstwa w konkursie.

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Wyjście do teatru

11 stycznia pierwsza klasa naszego gimnazjum udała się do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Skąpiec” w reżyserii Mariána Pecko. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wyjście do teatru.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego RokuTurniej mikołajkowy

Szóstego grudnia Święty Mikołaj sprawił uczniom dodatkowy prezent – wyprawa do kręgielni. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Turniej mikołajkowy.

Warsztaty dziennikarskie

Uczniowie naszego gimnazjum i liceum wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach. Prowadzącym zajęcia był dziennikarz Radia Eska w Tarnowie – Pan Łukasz Grygiel, który przedstawił specyfikę pracy dziennikarza. Młodzież uczyła się posługiwać się tzw. „językiem radiowym”, podczas prób mikrofonowych zaznajomiła się z tajnikami narracji, akcentowania oraz modulacji głosu. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Warsztaty dziennikarskie.

Kreatywna 3B

W ramach edukacji artystycznej uczniowie klasy 3 „b” Gimnazjum „U Konarskiego” wzięli udział w zajęciach w V Liceum Ogólnokształcącym dotyczących kreatywności. Pozornie łatwe zadania rozbudziły w młodzieży pomysłowość i zintegrowały ją. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Kreatywna 3B.

Licealiści na spektaklu w teatrze

Nasi maturzyści jeden z niedzielnych wieczorów przeznaczyli na sztukę teatralną pt. „W pokoju obok” w wykonaniu aktorów tarnowskiego teatru. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Licealiści na spektaklu w teatrze.

XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 18 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. W tegorocznych zmaganiach konkursowych udział wzięli: Kinga Podsiadło - klasa III „a” i Kajetan Nowak – klasa II „a”. Pomimo że test nie należał do najtrudniejszych, nie wszystkim uczniom udało się napisać go tak dobrze, żeby uzyskać wymagany próg 75%. Kinga Podsiadło zalicza się do grona osób, które poradziły sobie z testem konkursowym dobrze, uzyskując wynik 87,5%. Kolejny etap już w styczniu. Trzymamy kciuki, życząc Kindze dalszych sukcesów.

Opiekę merytoryczna nad Kingą sprawowała Pani Monika Put.

Tarnowski Piątek Naukowy

18 listopada nasi gimnazjaliści z klasy pierwszej i drugiej wybrali się na wykład popularno - naukowy w ramach Tarnowskich Piątków Naukowych organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Niezwykle ciekawy wykład poświęcony był wodzie w jej innej odsłonie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Tarnowski Piątek Naukowy.

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszej Ojczyzny. Wieńczy ona ponad stuletnie dążenia kilku pokoleń Polaków do utraconej na skutek zaborów niepodległości. W naszej szkole tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały bardzo uroczysty charakter. Młodzież gimnazjum i liceum przygotowała niezwykłą multimedialną lekcję historii, połączoną z patriotyczną akademią oraz Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Święto Niepodległości.

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem i jego wspomnienia o Szymborskiej

18 października trzecioklasiści z naszego liceum wzięli udział w interesującym spotkaniu z człowiekiem, który przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie miało miejsce w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem i jego wspomnienia o Szymborskiej.

Język niemiecki - konkursy przedmiotowe

Dnia 21 października odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Krakowie. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Kornelia Sajdak - z klasy I gimnazjum oraz Kinga Podsiadło – z klasy III gimnazjum. Tegoroczna edycja jest drugą, w której Kinga Podsiadło wzięła udział. Uzyskując wynik 70% Kinga zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Dziękujemy uczennicom za udział w konkursie, życząc im dalszych sukcesów w ich przygodzie z językiem niemieckim.

Opiekę merytoryczną nad Kingą sprawowała Pani Monika Put.

Multitest

W tegorocznej edycji konkursu języka niemieckiego – Multitest, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej, wzięła udział Kornelia Sajdak z klasy I gimnazjum. Bardzo się cieszymy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazują zainteresowanie językiem niemieckim. Kornelia bardzo dobrze poradziła sobie z pytaniami konkursowymi. Warto nadmienić, że w konkursie biorą udział uczniowie z całej Polski, co sprawia, że poprzeczka jest podniesiona bardzo wysoko.

Dziękujemy Kornelii za udział w konkursie, czekając na wyniki, które otrzymamy już niebawem.

Filharmonia Krakowska

20 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Krakowa na koncert muzyki organowej, który odbył się w Filharmonii Krakowskiej. Pomimo niesprzyjającej aury, chłodnej i deszczowej, frekwencja uczniów dopisała. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Filharmonia Krakowska.

Wałowa Street Senior

W piątek 30 września na ul. Wałowej przy pomniku króla Władysława Łokietka seniorzy z klubu „Wiosna życia” prezentowali jak dobrze można spędzać "srebrny czas". Podczas "Wałowa Street Senior" nie zabrakło warsztatów artystycznych, zdrowych pokazów i smacznych degustacji. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wałowa Street Senior.

Tarnowska gimnazjada

30 września na Mościckim stadionie, odbyła się tarnowska gimnazjada, w której wzięła także udział nasza reprezentacja. Najlepiej zaprezentował się Krystian Piwowarczyk (uczeń klasy III) zdobywając złoty medal w biegu na 300m, który zostawił swoich rywali daleko z tyłu. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, na finałach wojewódzkich w połowie października! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Tarnowska gimnazjada.

Turniej Sportowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa "Jasne, że Jasna"

Na obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 4 na osiedlu Jasna odbyły się zawody dla uczniów tarnowskich szkół. Drugiego dnia (15.09. br.) Turnieju Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa "Jasne, że Jasna" rywalizowało kilkuset gimnazjalistów z dziewięciu szkół. Reprezentant naszej szkoły - Krystian Piwowarczyk (uczeń klasy III) wywalczył złoty medal w sprincie. Gratulujemy wspaniałej postawy sportowej i chęci rywalizacji. Jesteśmy dumni z Krystiana i życzymy sukcesów w lekkiej Atletyce. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Turniej Sportowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa "Jasne, że Jasna".

Sprzątanie Świata

16 września 2016 uczniowie Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Pod opieką nauczycieli udali się w kierunku Góry Marcina, w celu solidnego posprzątania. Jak się okazało pozbieranych śmieci nie było wcale tak mało. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Sprzątanie Świata.

Nasi uczniowie na spektaklu podczas XX Ogólnopolskiego Przeglądu Komedii „Talia”

Trudny temat podany w przystępnej formie; śmiech, ale połączony ze współczuciem; bolesna prawda dotycząca problemów związanych z ojcostwem; pełna widownia i rzęsiste brawa po finałowej scenie – tak upłynął nam jeden z wrześniowych wieczorów, który przeznaczyliśmy na obejrzenie spektaklu konkursowego pt. „Tata ma kota” w wykonaniu Teatru Scena Prapremier InVitro. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nasi uczniowie na spektaklu podczas XX Ogólnopolskiego Przeglądu Komedii „Talia”.

Kup Pan szczotkę!

Szkolne Koło Caritas „U Konarskiego” rozpoczyna działalność w nowym roku szkolnym akcją „Kup Pan szczotkę”. Od kilku lat współpracujemy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, biorąc czynny udział w organizowanych przez nią akcjach.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

Rajd

Nietypowo rozpoczął się pierwszy dzień nauki szkolnej dla naszych gimnazjalistów. Otóż 2 września klasa I oraz III A i III B zamiast rozpocząć lekcje w szkole, udały się na rajd do Miejskiego Parku Kultury na Górze św. Marcina w Tarnowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Rajd.

Gimnazjaliści w Art Squacie

Uczniowie klas drugich gimnazjum mogli w tym roku spokojniej wdrażać się do realiów szkolnych po wakacjach, ponieważ piątek drugiego września zamiast w murach szkoły, spędzili w Art Squacie, przy grach planszowych i karcianych. Młodzież dzieliła się swoimi wrażeniami z wakacji oraz dowiedziała się co oferuje to miejsce dla nich na co dzień. Zdjęcia można obejrzeć w zakładce Gimnazjaliści w Art Squacie.

Pamiętny wrzesień

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pamiętamy o tragicznym wrześniu 1939 roku. Młodzież naszego gimnazjum reprezentowała szkołę na uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, która odbyła się 1 września w godzinach popołudniowych przed dawną siedzibą Gestapo w Tarnowie. W szkole tradycyjnie odbyły się także prelekcje historyczne poświęcone okolicznościom wybuchu wojny oraz bohaterskiej obronie Polaków.

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie Pana prof. Włodzimierza Bernackiego, posła na Sejm RP.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów Gimnazjum i Liceum

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w czwartek 1 września. Pierwszym elementem tej uroczystości będzie msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej ul. Gumniska o godzinie 8.00. Następnie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na wspólne spotkanie w budynku szkoły ul. Szewska 7.