WYGRALIŚMY!


Plebiscyt na najlepsze Gimnazjum w Tarnowie ogłoszony przez stronę tarnow.naszemiasto.pl wygrała nasza szkoła! Dziękujemy za każdy głos!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Choć w trakcie roku szkolnego na wakacje czeka się utęsknieniem a czas wielokrotnie wyjątkowo się dłuży, dzień, kiedy „czas zamknąć drzwi”, następuje jakby nagle - i tak też było w tym roku. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Wycieczka do Warszawy

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2014/2015 spora część naszych uczniów, bo 43 osoby, wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wycieczka do Warszawy.

Ognisko klasy III

W przedostatnim tygodniu roku szkolnego klasa III wybrała się na ognisko do stadniny koni w Klikowej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Ognisko klasy III.

Kolejny sukces ucznia klasy II B Adriana Onika

Uczeń klasy II B Adrian Onik został laureatem konkursu Albus, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Kolejny sukces ucznia klasy II B Adriana Onika.

Certyfikaty Goethe Institut Fit in Deutsch

12 czerwca 2015 roku kolejna grupa naszych uczniów przystąpiła do egzaminu językowego z języka niemieckiego, którego celem było uzyskanie certyfikatów językowych Goethe Institut. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Certyfikaty Goethe Institut Fit in Deutsch.

Gimnazjaliści przed szeroką publicznością w teatrze

Kiedy grupa teatralna naszego gimnazjum rozpoczęła pracę w roku szkolnym 2014/2015, nikt nie spodziewał się, że jej uwieńczeniem będzie występ na deskach tarnowskiego teatru. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gimnazjaliści przed szeroką publicznością w teatrze.

Gra miejska

W maju uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję do zapoznania się z historią i topografią Tarnowa. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gra miejska.

Udział w akcji Stowarzyszenia „Kropla”

31 maja członkinie Szkolnego Koła Caritas, Julia Kiełbasa oraz Barbara Iwaniec, wzięły udział w akcji Stowarzyszenia „Kropla”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Dzień Papieski

25 maja był w naszym szkole dniem wyjątkowym – poświęciliśmy go na wspomnienia o Janie Pawle II i tym samym uczciliśmy Jego urodziny, które były tydzień wcześniej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dzień Papieski.

Szkolna dyskoteka

W poniedziałkowy wieczór odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolna dyskoteka.

II wieczór filmowy

Samorząd Uczniowski działający przy naszym gimnazjum zorganizował drugi już wieczór filmowy. Więcej informacji można znaleźć w zakładce II wieczór filmowy.

Konkurs pod hasłem „Zdrowo i kolorowo”

Dnia 24 marca zorganizowano w naszej szkole wydarzenie pod hasłem "Zdrowo i kolorowo". W realizację zaangażowani byli uczniowie klasy II A, którzy wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali zdrową niespodziankę zarówno dla pozostałych uczniów szkoły, nauczycieli ale także mieszkańców miasta. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Konkurs pod hasłem „Zdrowo i kolorowo”.

III miejsce w konkursie literackim

Katarzyna Wikierak zdobyła III miejsce w konkursie związanym z życiem i twórczością Zbigniewa Herberta, który został przygotowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie i odbył się na szczeblu powiatowym. Więcej informacji można znaleźć w zakładce III miejsce w konkursie literackim.

Nasi uczniowie laureatami konkursu literackiego

Gabriela Walaszek i Jakub Ożga wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Wydział Polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nasi uczniowie laureatami konkursu literackiego.

Opatrunek Na Ratunek

Szkolne Koło Caritas postawiło sobie w tym roku za cel uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby innych, szczególnie zwracając ich uwagę na potrzeby ubogich, wśród których pracują nasi Misjonarze. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Egzamin gimnazjalny 2015

Po kilku miesiącach przygotowań i powtórek nasi trzecioklasiści zasiedli w ławkach, by napisać pierwszy, tak ważny w ich życiu egzamin. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Egzamin gimnazjalny 2015.

Film „Carte blanche” i niecodzienne spotkanie z Panem Maciejem Białkiem

Uczniowie klasy III wybrali się do kina na głośny film pt. „Carte blanche” i spotkali się z Panem Maciejem Białkiem. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Film „Carte blanche” i niecodzienne spotkanie z Panem Maciejem Białkiem.

Uczennica klasy trzeciej walczy o tytuł laureata

Uczennica Gabriela Leśniak odniosła kolejny sukces w ponadwojewódzkim Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2014/2015. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Uczennica klasy trzeciej walczy o tytuł laureata.

Kolejny sukces ucznia klasy drugiej Adriana Onika

To już kolejny sukces naszego ucznia Adrian Onika! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Kolejny sukces ucznia klasy drugiej Adriana Onika.

Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym

Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum „U Konarskiego” to szkoła, w której od początku jej istnienia kwitnie owocna współpraca ze środowiskiem lokalnym. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Klasa III w Fabryce Schindlera

19 marca uczniowie klasy III udali się do krakowskiej Fabryki Schindlera, by obejrzeć wystawę dotyczącą kilku wątków II wojny światowej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Klasa III w Fabryce Schindlera.

Wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie

3 lutego klasy IA i IB udały się do Muzeum Diecezjalnego na stałą wystawę sztuki średniowiecznej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie.

Spotkanie młodzieży z Misjonarzem - Księdzem Mateuszem Dziedzicem

29 stycznia 2015r. gościliśmy w naszej szkole Księdza Mateusza Dziedzica, kapłana tarnowskiej Diecezji , Misjonarza, pracującego na misjach w Republice Środkowo Afrykańskiej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Spotkanie młodzieży z Misjonarzem - Księdzem Mateuszem Dziedzicem.

Jasełka dla Seniorów

Już tradycją się stało, że w okresie bożonarodzeniowym zapraszamy w progi Niepublicznego Gimnazjum „U Konarskiego” oraz SP nr 2 seniorów z dzielnicy Zabłocie na spotkanie opłatkowe. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Jasełka dla Seniorów.

Akcja Szkolnego Koła Caritas „Ołówek dla Afryki”

Od 10 stycznia do 13 lutego uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas prowadzą na terenie naszego Gimnazjum akcję „Ołówek dla Afryki”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Mały Książę

19 stycznia wszyscy uczniowie naszego gimnazjum udali się do Teatru im. L. Solskiego, by obejrzeć spektakl pt. „Mały Książę”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Mały Książę.

DEUTSCHFREUND 2014

To już kolejny sukces naszego ucznia Adriana Onika z klasy II B. Więcej informacji można znaleźć w zakładce DEUTSCHFREUND 2014.

Koncert Kolęd

19.12.2014 r. odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd, który miał wprowadzić uczniów w nastrój świąteczny. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Koncert Kolęd.

Kolędnicy

„Z wesołą piosenką, z muzyką i tańcem między opłotkami idą przebierańce!” – takimi słowami nasza gimnazjalna grupa kolędnicza rozpoczynała przedświąteczne odwiedziny w Szkole Podstawowej nr 2. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Kolędnicy.

Akcja „Paczka Świąteczna”

Szkolne Koło Caritas jak co roku przygotowało dla wybranych uczniów Paczki Świąteczne, w których znajdowały się przede wszystkim najpotrzebniejsze artykuły spożywcze. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku


Pragniemy również gorąco podziękować za wszystkie napływające do Nas życzenia


Wieczór filmowy

W piątkowy wieczór, 12 grudnia, rozpoczęliśmy w naszym gimnazjum pierwsze wielkie „seansowanie”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wieczór filmowy.

Mikołajki szkolne i klasowe

5 grudnia postanowiliśmy nie tylko obdarować się symbolicznymi prezentami, ale i dowiedzieć się czegoś więcej o Tym, które te podarki corocznie przynosi. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Mikołajki szkolne i klasowe.

Zabawa „Andrzejkowa”

24 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali Andrzejki. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Zabawa „Andrzejkowa”.

Święto Niepodległości

W tym roku, uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole, przygotowali uczniowie klas drugich. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Święto Niepodległości.

Małopolski Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

Uczennica klasy III Gabriela Leśniak zakwalifikowała się do etapu rejonowego w Małopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach!

Gra miejska: „Ulicami Tarnowa do Europy”

We wrześniu i październiku uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum: Gabriela Leśniak, Maciej Toporkiewicz oraz Katarzyna Wikierak brali udział w konkursie „Gra miejska - Ulicami Tarnowa do Unii Europejskiej 2014”, zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej w Tarnowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gra miejska: „Ulicami Tarnowa do Europy”.

Gimnazjaliści na zajęciach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Uczniowie z klasy III ze swoim wychowawcą Panem Tomaszem Stawarskim wzięli udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gimnazjaliści na zajęciach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Trzecioklasiści w teatrze

14 listopada uczniowie klasy III wraz zasiedli na widowni Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i obejrzeli spektakl pod tytułem „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Trzecioklasiści w teatrze.

Małopolski Konkurs Języka Niemieckieg

Uczeń klasy II b Adrian Onik zakwalifikował się do etapu rejonowego w Małopolskim Konkursie Języka Niemieckiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach!

Das Gefühl der Liebe und Verlassenheit in den ausgewählten Liedern von Yvonne Catterfeld

Uczucie miłości i opuszczenia w wybranych piosenkach Yvonne Catterfeld. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Das Gefühl der Liebe und Verlassenheit in den ausgewählten Liedern von Yvonne Catterfeld.

Deutsch-Wagen-Tour

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami 12.11.2014 r. odwiedził naszą szkołę DEUTSCH-WAGEN-TOUR. Dołączyliśmy dziś do grona tarnowskich szkół, które w swoich progach gościły lektora projektu DEUTSCH-WAGEN-TOUR, a trzeba dodać, że było ich niewiele. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Deutsch-Wagen-Tour.

Wycieczka do Chęcin i Kielc

Uczniowie klas: 1a, 1b, 2a i 2b wybrali się w październiku do jednej z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich jaką jest Jaskinia Raj. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wycieczka do Chęcin i Kielc.

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Dnia 12.10.2014r. członkowie Szkolnego Koła Caritas włączyli się w kwestę Działa Nowego Tysiąclecia, celem której było zbieranie pieniędzy na naukę dla biednej młodzieży. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Deutsch Wagen Tour

Dnia 12.11.2014 r. będzie gościł w naszej szkole DEUTSCH-WAGEN-TOUR. Zajęcia dla uczniów klas I i II poprowadzi lektor Instytutu Goethego w Krakowie Pani Joanna Lay.

"„Deutsch-Wagen-Tour” to po prostu kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia. W 2009 roku w trasę po całej Polsce wyruszyło pięć niezwykłych samochodów, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. To właśnie dzięki „Deutsch-Wagenom” animatorzy projektu docierają do najdalszych zakątków naszego kraju i przeprowadzają z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku wyjątkowe warsztaty."

Serdecznie zapraszamy!

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

Dzień Nauczyciela 2014

Tegoroczne Święto Edukacji obchodziliśmy na wesoło. Uczniowie, którzy w ramach zajęć artystycznych realizują program teatralny, przygotowali dwie scenki. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dzień Nauczyciela 2014.

Miasto 44

Po zapoznaniu się z wieloma recenzjami, uczniowie klasy III postanowili wybrać się do kina na filmowy hit „Miasto 44”. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Miasto 44.

Rajd klasy III do Jamnej

23 września klasa III wybrała się na ognisko do schroniska w Jamnej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Rajd klasy III Jamnej.

Lekcja muzyki

Po raz kolejny, choć w tym roku po raz pierwszy, odbyła się w naszym gimnazjum wyjątkowa lekcja muzyki. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Lekcja muzyki.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2014/ 2015 i uczczenie rocznicy wybuchu II wojny światowej

Start nowego roku szkolnego to nie czas utraty, smutnego końca, ale początek przygód szkolnych, znajomości, przyjaźni i oczywiście pogłębiania wiedzy oraz zainteresowań. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2014/ 2015 i uczczenie rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uczniowie I klasy Liceum spotykają się 1 września w budynku szkoły o godzinie 10.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dyrekcja Gimnazjum informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r. (poniedziałek). O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Archanioła Gabriela (ul. Gumniska), zaś ok. godz. 9.00 na terenie szkoły (ul. Szewska 7) odbędzie się spotkanie dyrekcji szkoły z uczniami i nauczycielami.