Zajęliśmy II miejsce!


W plebiscycie na najlepsze Gimnazjum w Tarnowie ogłoszony przez stronę tarnow.naszemiasto.pl nasza szkoła zajęła II miejsce! Dziękujemy za każdy głos!

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca był dniem wyjątkowym przede wszystkich dla trzecioklasistów, którzy po raz ostatni spotkali się w murach Gimnazjum „U Konarskiego”. Pani Dyrektor podziękowała im za współpracę, podsumowała mijający rok szkolny i rozdała nagrody wyróżnionym uczniom. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, natomiast abiturientom dodatkowo powodzenia w nowych szkołach. Do zobaczenia!

Gimnazjaliści w komedii Fredry

Czas podsumowań wiąże się w naszej szkole z jakimś wydarzeniem artystycznym. Pierwsze półrocze zawsze kończymy występem związanym z tematyką Bożego Narodzenia, natomiast drugie, i tym samym rok szkolny, dłuższym spektaklem wystawianym dla młodzieży, rodziców i seniorów z Klubu „Wiosna życia”. W tym roku grupa teatralna dostała ambitne zadanie zmierzenia się z „Zemstą” Aleksandra hrabiego Fredry. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Gimnazjaliści w komedii Fredry.

Certyfikaty językowe Goethe Institut Krakau

Z przyjemnością informujemy, że Kinga Podsiadło i Daria Mróz zdały egzaminy językowe Goethe Institut Fit in Deutsch na oceny bardzo dobre.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Certyfikaty językowe Goethe Institut Krakau.

Zdobyliśmy Babią Górę

Uczniowie z klas drugich i trzecich Gimnazjum oraz z drugiej klasy LO wybrali się na dwudniową wycieczkę do Zawoi. Więcej można znaleźć w zakładce Zdobyliśmy Babią Górę.

Dzień Sportu

Dnia 10 maja 2016 roku dziewczyny naszego Gimnazjum wzięły udział w Dniu Sportu. Zmagania sportowe polegały na zaprezentowaniu swojej sprawności w sześciu konkurencjach. Więcej można znaleźć w zakładce Dzień Sportu.

Wycieczka do Krynicy

Klasy pierwsze Gimnazjum ostatnie chwile roku szkolnego spędziły na trzydniowej wycieczce w Krynicy-Zdroju. Wspólnie spędzony czas wypełniony był aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Więcej można znaleźć w zakładce Wycieczka do Krynicy.

Fotorelacja z Wielkiej Gry Miejskiej

Fotorelacja z Wielkiej Gry Miejskiej do obejrzenia w zakładce Fotorelacja z Wielkiej Gry Miejskiej.

Wielki sukces naszej uczennicy!

Uczennica naszego Gimnazjum Julia Kiełbasa została laureatką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" zajmując I miejsce. Finał konkursu odbył się trzeciego czerwca w Krakowie, w auli Polskiej Akademii Umiejętności. W części finałowej Julia musiała ustnie zaprezentować swoją pracę, dokonać analizy wykorzystanych źródeł historycznych oraz odpowiedzieć na pytania komisji konkursowej.

Gratulujemy zwycięstwa!

Więcej można znaleźć w zakładce Kolejny sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym.

Wielka Gra Miejska

Akcja stowarzyszenia „KROPLA”

Członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszym włączyli się w akcję stowarzyszenia „Kropla” mająca na celu zbiórkę środków higienicznych dla małych pacjentów Oddziału Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Collegium Medicum UJ oraz Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego Dzieci Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Zbieramy:

  • chusteczki nawilżające
  • chusteczki
  • szampony
  • mydła w płynie
  • ręczniki jednorazowe
  • papier toaletowy miękki

Akcja potrwa do 30 maja 2016 r.

Przyłącz się do akcji i pomóż chorym dzieciom.

Wielka Gra Miejska „Tarnów pełen Kultury”

Uczniowie Gimnazjum i Liceum "U Konarskiego" wezmą udział w projekcie Wielka Gra Miejska „Tarnów pełen Kultury” opracowany przez Stowarzyszenie "Galileo", w skład którego wchodzą nauczyciele szkoły.

Projekt jest zadaniem publicznym dotyczącym realizacji zajęć z zakresu edukacji kulturalnej w mieście Tarnowie współfinansowanym przez Gminę Miasta Tarnowa.

Najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym w projekcie jest jednorazowa akcja - Wielka Gra Miejska, która odbędzie się 1 czerwca 2016 r. pod nazwą „Tarnów pełen kultury”, ukazująca zabytki, historię, kulturę miasta Tarnowa, a przede wszystkim promująca instytucje kulturalne naszego miasta oraz prowadzoną przez nie działalność min. Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Informacji, Kino Marzenie, Muzeum Diecezjalne, Miejska Biblioteka Publiczna, Tarnowskie Centrum Kultury, Teatr im. Ludwika Solskiego, Biuro Wystaw Artystycznych, Wydział Kultury Miasta Tarnowa, Wydział Komunikacji Społecznej Miasta Tarnowa, Fundacja Promocji Artystycznej „Aspiranci”.

Bogata formuła akcji łącząca wiele elementów (m. in. grę terenową, happening, realizację zadań i konkurencji o różnym charakterze) w pełni angażujących uczestników (intelektualnie, ruchowo oraz emocjonalnie) pozwoli w najwyższym stopniu uatrakcyjnić przekaz treści oraz założonych wartości.

Esencją tych spotkań będzie wykorzystanie przestrzeni miejskiej, a konkretnie Starego Miasta, jako głównego elementu łączącego edukację kulturalną i historyczną, rozrywkę oraz ruch. Zajęcia w takiej postaci pozwolą maksymalnie uatrakcyjnić realizację zadania przy zachowaniu najwyższych standardów merytorycznych, a także skutecznie przyczynią się do ukazania i promowania walorów miasta w kontekstach

- historycznym,

- działalności różnorodnych miejskich instytucji kulturalnych.

Zadanie wiąże się z corocznym wydarzeniem kulturalnym obchodzonym w naszym mieście pod nazwą „Doba dla Kultury”, w ramach Światowego Dnia Rozwoju Kultury.

Uczniowie w teatrze

Uczniowie klasy 2b Gimnazjum wykorzystali zaproszenia, które wygrali podczas Szkolnego Czytania „Lalki”, dołączyli do nich chętni uczniowie z pozostałych klas Gimnazjum oraz przedstawiciele Liceum. Więcej można znaleźć w zakładce Uczniowie w teatrze.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2016

Dnia 17 marca 2015 r. dwunastu uczniów Gimnazjum wzięło udział w eliminacjach XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2016. Więcej można znaleźć w zakładce Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2016.

Certyfikaty językowe Goethe Institut Krakau

14 maja 2016 r. uczennice: Daria Mróz (I klasa LO) i Kinga Podsiadło (II klasa Gimnazjum) przystąpiły do egzaminów językowych Instytutu Goethego z Krakowa. Egzamin odbywał się w PWSZ w Tarnowie. Kinga Podsiadło przystąpiła do egzaminu na poziomie językowym A1, a Daria Mróz na poziomie językowym A2. Więcej można znaleźć w zakładce Certyfikaty językowe Goethe Institut Krakau.

Ogólnopolski Konkurs Jezyka Niemieckiego

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jezyka Niemieckiego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej uczeń klasy III B Gimnazjum Adrian Onik zdobył I miejsce i tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy Adrianowi kolejnego sukcesu, życząc mu, aby jego przygoda z językiem niemieckim trwała jak najdłużej i obfitowała w dalsze sukcesy.

Opiekę merytoryczną sprawowała nad uczniem Pani mgr Monika Put.

Wycieczka do Łańcuta

Klasy IA oraz IIIB spędziły piątek 13 maja w magnackiej rezydencji Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Więcej można znaleźć w zakładce Wycieczka do Łańcuta.

Witaj maj, trzeci maj!

W środę po patriotycznym weekendzie w naszej szkole odbyły się lekcje historyczne dotyczące 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Więcej można znaleźć w zakładce Witaj maj, trzeci maj!.

Kolejny sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy IIIb Julia Kiełbasa znalazła się w gronie zwycięzców etapu wojewódzkiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989". Wśród prac konkursowych z województw małopolskiego i śląskiego, komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze, które zakwalifikowane zostały do etapu ogólnopolskiego. 2 czerwca Julia Kiełbasa stanie przed komisją konkursową, która wyłoni laureata konkursu. Życzymy powodzenia! Więcej można znaleźć w zakładce Kolejny sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym.

Ludzie, miejsca, opowieści – podróże w czasie i w przestrzeni”

Troje naszych uczniów z klas II A i II B wykazało się talentem literackim, który został doceniony przez specjalistów. Bartosz Wiśnicki został laureatem i zdobył nagrodę za opowiadanie pt.: „Dobre miejsce. Zły czas”. Aleksandra Podolczak i Kinga Podsiadło otrzymały dyplomy i upominki za udział, jednak, co bardzo nas cieszy, ich opowiadania pojawią się w publikacji książkowej, która jest planowana przez Wydział Polonistyki. Gratulujemy! Więcej można znaleźć w zakładce „Ludzie, miejsca, opowieści – podróże w czasie i w przestrzeni”.

I po egzaminach

Trzy dni, sześć egzaminów i już. Teraz pora odetchnąć i skupić się na bieżących lekcjach, zdobywaniu dobrych ocen, wszak świadectwo też jest w cenie. Naszym trzecioklasistom życzymy osiągnięć na tej ostatniej prostej, a w drugiej połowie czerwca zadowolenia z wyników egzaminów. Więcej można znaleźć w zakładce I po egzaminach.

Powodzenia!

To jest już czwarty rok, kiedy nasi kolejni trzecioklasiści zasiądą przed arkuszami egzaminacyjnymi. Jak dotąd nie mieliśmy powodów do wstydzenia się wyników i jesteśmy pewni, że podobnie będzie w bieżącym roku. Choć w szkole bywa raz lepiej, raz gorzej, uczestnictwo w lekcjach i przygotowywanie się do nich są po coś – sprzyjają zapamiętywaniu zagadnień, rozwijaniu zainteresowań i oczywiście przygotowaniu się do egzaminów i szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczniom z klas III A i III B szczerze życzymy opanowania, skupienia oraz wiary w siebie – pozytywne podejście do trudności to naprawdę połowa sukcesu. Niech czarne długopisy przelewają na papier mądre odpowiedzi, a dobry nastrój sprzyja.

Połamania piór i powodzenia!

Wyniki konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Pierwszego marca w Krakowie odbył się etap wojewódzki Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Dwóch uczniów reprezentujących naszą szkołę znalazło się w ścisłej czołówce uczestników z najlepszymi wynikami.


Filip Fido uzyskał tytuł laureata konkursu zaś Mikołaj Kołaczyk tytuł finalisty.


Gratulujemy osiągniętych sukcesów! Więcej można znaleźć w zakładce Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Wyniki konkursu Fit in Deutsch

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Adrian Onik w tegorocznej edycji konkursu Fit in Deutsch zajął 4 miejsce, otrzymując wyróżnienie. Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia życząc mu sukcesów w dalszej nauce. Więcej można znaleźć w zakładce Fit in Deutsch.

Trzecioklasiści w Fabryce Oskara Schindlera

16 marca uczniowie klas 3A i 3B zwiedzili Fabrykę Schindlera – miejsce poświęcone nie tylko samemu przedsiębiorcy, ale również czasowi wojny i holocaustu. Więcej można znaleźć w zakładce Trzecioklasiści w Fabryce Oskara Schindlera.

Gimnazjada

W dniu 15.01.2016r. na basenie MDS TOSiR w Tarnowie odbyły się zawody pływackie, podczas których rywalizowały ze sobą gimnazja z Tarnowa. Łącznie wystartowało 270 zawodników w konkurencjach indywidualnych oraz 216 w sztafetach. Stylem klasycznym reprezentant naszej szkoły - Grzegorz Rubacha wywalczył drugie miejsce i tym samym stanął na podium ze srebrnym medalem. Więcej można znaleźć w zakładce Gimnazjada.

Wieczór filmowy 2016

W jeden z piątkowych wieczorów grupa uczniów spotkała się w szkole, by wziąć udział w kolejnym wieczorze filmowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Więcej można znaleźć w zakładce Wieczór filmowy 2016.

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Dwóch uczniów będzie reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej w Krakowie. Filip Fido i Mikołaj Kołaczyk zapewnili sobie udział w finale po bardzo udanym etapie rejonowym w styczniu, który składał się z dwóch części: przygotowania projektu i rozwiązania testu. Więcej można znaleźć w zakładce Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Fit in Deutsch

To już VIII Edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów "Fit in Deutsch". W tym roku udział w konkursie wezmą: Kinga Podsiadło z klasy 2a i Adrian Onik z klasy 3B. Więcej można znaleźć w zakładce Fit in Deutsch.

Kolejny sukces w Konkursie Języka Niemieckiego

Adrian Onik uczeń klasy 3B znalazł się w gronie finalistów Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Więcej można znaleźć w zakładce Kolejny sukces w Konkursie Języka Niemieckiego.

Spotkanie opłatkowe

W przeddzień przerwy świątecznej w naszym gimnazjum zapanowała podniosła, bożonarodzeniowa atmosfera. W godzinach przedpołudniowych odbyły się wigilie klasowe, następnie przygotowaliśmy się na przyjęcie zacnych gości. Więcej można znaleźć w zakładce Spotkanie opłatkowe.

Przedświąteczny wypad na kręgle

Klasy trzecie, którym w naszej szkole czas biegnie już wyjątkowo szybko, postanowiły wybrać się na kręgle w ostatnim tygodniu przed świętami. Więcej można znaleźć w zakładce Przedświąteczny wypad na kręgle.

ZACZAROWANY OŁÓWEK

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji majacej na celu zbiórkę artykułów piśmienniczych, tym razem dla mieszkańców: Afganistanu, Kamerunu, Czadu i Republiki Śridkowej Afryki. Jest to kolejna akcja, w której nasza szkoła bierze udział. Więcej można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Konkursy przedmiotowe - niemiecki

Uczeń naszej szkoły Adrian Onik zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty. Więcej można znaleźć w zakładce Konkursy przedmiotowe - niemiecki.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Szkolne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Nawiązując do Narodowego Czytania „Lalki” Bolesława Prusa, postanowiliśmy wystawić na próbę naszych gimnazjalistów i urządzić podobne spotkanie w szkole. 11 grudnia w godzinach przedpołudniowych odbył się wykład wprowadzający w twórczość Bolesława Prusa, który, dzięki zgodzie Pani Rektor, wygłosiła Pani dr Agnieszka Mocyk, literaturoznawczyni, która pracuje m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na Wydziale Polonistyki. Więcej można znaleźć w zakładce Szkolne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa.

Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Z okien naszej szkoły rozpościera się widok na tarnowską starówkę, nad którą góruje ratuszowa wieża. Gimnazjaliści wraz z seniorami z klubu „Wiosna życia” postanowili wspiąć się na nią, a przy okazji gruntownie zwiedzić dawną siedzibę władz miejskich Tarnowa. Więcej można znaleźć w zakładce „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Akcja „Paczka Świąteczna”

Szkolne Koło Caritas kolejny już raz organizuje na terenie naszej szkoły akcję „Paczka Świąteczna”. W tym roku do akcji włączą się również członkowie Samorządu Uczniowskiego. Więcej można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Szkolny Dzień św. Mikołaja

4 grudnia nasza szkoła zamieniła się w „kuźnię artystyczną”, choć i „Fabryka świętego Mikołaja” byłaby odpowiednim określeniem. Więcej można znaleźć w zakładce Szkolny Dzień św. Mikołaja.

Integracyjna zabawa andrzejkowa

Integracyjna zabawa andrzejkowa - gimnazjaliści i seniorzy. Więcej można znaleźć w zakładce Integracyjna zabawa andrzejkowa.

Andrzejki 2015

Tegoroczna zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski, w której wzięli udział chętni gimnazjaliści, upłynęła na bardzo dobrej zabawie nie tylko tanecznej… Więcej informacji można znaleźć w zakładce ANDRZEJKI 2015.

Konkurs Języka Angielskiego

26 października 10 uczniów klas drugich i trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Konkurs Języka Angielskiego.

Trzecioklasiści na wystawie „Kocham Tarnów”

Uczniowie klas III A i III B w ramach zajęć artystycznych wybrali się do Tarnowskiego Centrum Kultury na wystawę dotyczącą dziejów Tarnowa. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Trzecioklasiści na wystawie „Kocham Tarnów”.

Wyjazd naukowy

W dniach 16-22 listopada 2015 r. miał miejsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w czasie którego uczniowie liceum uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wyjazd naukowy.

Jak dobrze nam zdobywać góry i młodą piersią chłonąć wiatr

Początkiem listopada młodzież gimnazjalna ruszyła na szlaki Beskidu Sądeckiego, bez problemu zdobywając jeden z wyższych szczytów okolicy – Jaworzynę Krynicką (1114 m). Więcej informacji można znaleźć w zakładce Jak dobrze nam zdobywać góry i młodą piersią chłonąć wiatr.

Święto Niepodległości

97 lat temu nasza Ojczyzna odzyskała utraconą na skutek zaborów niepodległość. W tym roku wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w obchody upamiętniające tamte wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Święto Niepodległości.

Rajd klas trzecich do Jamnej

Na zakończenie turystycznego sezonu klasy trzecie wybrały się do Jamnej na rajd. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Rajd klas trzecich do Jamnej.

Z wizytą w operze

W piątkowy wieczór gimnazjaliści wraz z członkami klubu „Wiosna życia” działającego przy naszej szkole, zawitali do Opery Krakowskiej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Z wizytą w operze.

Dzień Nauczyciela 2015

Klasa 3a przygotowała krótki skecz kabaretowy, w którym powiązała Dzień Nauczyciela z urodzinami – jedno i drugie święto przypada raz w roku, wiąże się z początkiem czegoś nowego i spojrzeniem wstecz. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Dzień Nauczyciela 2015.

Zbiórka publiczna na fundusz stypendialny

Kolejny już raz członkowie Szkolnego Koła Caritas wezmą udział w zbiórce publicznej na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” XV Dnia Papieskiego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Z kulturą „za pan brat”

Mimo że za nami dopiero miesiąc roku szkolnego, gimnazjaliści uczestniczyli już w trzech spektaklach. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Z kulturą „za pan brat”.

Westerplatte broni się nadal!

Wrzesień to miesiąc, który w historii naszej Ojczyzny zapisał się w sposób szczególny. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Westerplatte broni się nadal!.

Ciężkowice

30 września część uczniów z klas 2b, 3a i 3b wzięła udział w integracyjnym wyjeździe do Ciężkowic. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Ciężkowice.

Zebrania rodziców

Zebrania rodziców uczniów Gimnazjum i Liceum odbędą się 17 września o godzinie 16.30.

Nowy rok szkolny - Take it easy!

Powrót do szkoły po dwóch miesiącach rozrywek i spędzania czasu z przyjaciółmi - tego chyba nikt nie lubi, lecz szkoła to nie tylko nauka! W roku szkolnym można np. poznać nowych kolegów oraz koleżanki na tradycyjnym rajdzie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Nowy rok szkolny - Take it easy!.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów Gimnazjum i Liceum

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września. Pierwszym elementem tej uroczystości będzie msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej ul. Gumniska o godzinie 8.00. Następnie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na wspólne spotkanie w budynku szkoły ul. Szewska 7.