UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego nasza uwaga koncentrowała się głównie na trzecioklasistach, dla których ten dzień był ostatnim w gimnazjum. To już drugi rocznik w historii Gimnazjum opuszczający mury szkoły. Więcej informacji można znaleźć w zakładce UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014.

Piknik Rodzinny II edycja

Sukces ubiegłorocznego „Pikniku Rodzinnego” skłonił nas do przygotowania jego drugiej edycji. I stało się! We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 zorganizowaliśmy kolejną rodzinną imprezę, która odbyła się 7 czerwca. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Piknik Rodzinny II edycja.

Wycieczka gimnazjalistów do Auschwitz – Birkenau

Uczniowie Gimnazjum „U Konarskiego” wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do KL Auschwitz i obozu zagłady w Birkenau. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wycieczka gimnazjalistów do Auschwitz – Birkenau.

Drużynowy konkurs języka angielskiego "Famous people"

Dnia 12 maja odbył się szkolny drużynowy konkurs języka angielskiego "Famous people". Udział w konkursie wzięły drużyny klas: 1a, 1b, klasy 2 oraz 3a. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Drużynowy konkurs języka angielskiego "Famous people".

Wyprawa śladami I wojny światowej

Sobotnim przedpołudniem 12 kwietnia, uczniowie Koła Historycznego naszego gimnazjum wyruszyli w okolice Tarnowa w poszukiwaniu miejsc związanych z walką o niepodległość Polski. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wyprawa śladami I wojny światowej.

Święta to wspaniały czas, bo się zdarza tylko raz.
Dlatego życzymy Wam znowu, by przyszły w radości i zdrowiu.

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy o laur "Jaskółki” – VI edycja

Kolejny literacki sukces naszej uczennicy Wioletty Pochroń - nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy o laur "Jaskółki” rozdane! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy o laur "Jaskółki” – VI edycja.

Poszukiwania wiosny w Ciężkowicach

21 marca wybraliśmy się na tajną akcję poszukiwania wiosny – a żeby nie były to zwykłe, nudne wagary, postanowiliśmy zorganizowaną grupą wyruszyć do Ciężkowic. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Poszukiwania wiosny w Ciężkowicach.

Tarnowska Gimnazjada Młodzieży Szkolnej

27 stycznia 2014 r. szkolna reprezentacja chłopców wzięła udział w Tarnowskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Tarnowska Gimnazjada Młodzieży Szkolnej.

Sukcesy szkolnych matematyków

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym pn. „Matematyczne igraszki” – II edycja. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Sukcesy szkolnych matematyków.

Przygotowania do egzaminu językowego Fit in Deutsch

W nowym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przygotowują się do egzaminów językowych Fit in Deutsch 1 i Fit in Deutsch 2 przeprowadzanych przez Instytut Goethego w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Przygotowania do egzaminu językowego Fit in Deutsch.

O "Kamieniach na szaniec"… - spotkanie z pasjonatem, Panem Markiem Popielem

Aleksander Kamiński we wstępie do "Kamieni na szaniec" powiedział: „Pisałem z potrzeby serca – nie z analiz rozumowych. Znałem cudowną młodzież, byłem wśród nich (…) zapragnąłem gorąco pokazać tę młodzież światu (…) przedłużyć jej społeczne życie poza śmierć.". Więcej informacji można znaleźć w zakładce O "Kamieniach na szaniec"… - spotkanie z pasjonatem, Panem Markiem Popielem.

"Lekcja w kinie" o efektach specjalnych

Wydawać by się mogło, że współczesne kino nie kryje już żadnych tajemnic i coraz trudniej wywołać nim zdumienie w oczach widzów. Gry komputerowe, animacje, filmy są doceniane, ale potrzeba ogromnego wysiłku ich twórców, by wywołały w odbiorcy zachwyt. Więcej informacji można znaleźć w zakładce "Lekcja w kinie" o efektach specjalnych.

Facebook

Zapraszamy na nowo otwartą stronę szkoły na Facebook'u. Link do strony znajduje się także na pasku kontaktu na dole.

Jasełka dla Seniorów

Już tradycją się stało, że na początku Nowego Roku zapraszamy do naszej szkoły Seniorów z dzielnicy Zabłocie - łączymy poświąteczne spotkanie opłatkowe z celebrowaniem Dnia Babci i Dziadka. Wysoka frekwencja przybyłych Gości utwierdza nas w przekonaniu, że takie uroczystości są bardzo ważne i potrzebne. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Jasełka dla Seniorów.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Święta, Święta i po Świętach,
Nikt już o nich nie pamięta,
Bo Sylwester już za pasem,
Bawmy się wesoło w tym czasie!

Mikołajki

Z dnia na dzień nasza szkoła zmieniała wygląd na coraz bardziej świąteczny, by wieczorem 6 grudnia uroczyście powitać św. Mikołaja. To spotkanie z tradycją było bardzo urokliwe. Nastrój z pewnością udzielił się każdemu uczestnikowi, bez względu na jego wiek. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Mikołajki.

Zbiórka mikołajkowa

Jak co roku Szkolne Koło Caritas w Gimnazjum „U Konarskiego” organizuje zbiórkę mikołajkową. W tym roku wraz z radiem RDN Małopolska pomagamy dzieciom z rodzin ubogich z naszego terenu oraz dzieciom ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu z oddziału onkologii. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Wizyta na Zamku w Dębnie

Klasy pierwsze gościły w tym roku szkolnym na Zamku w Dębnie, uważanym za jeden z nielicznych zabytków architektury świeckiej późnego średniowiecza, który zachował prawie nie zmieniony wygląd. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Wizyta na Zamku w Dębnie.

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2013 r. odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji, nauczycieli i uczniów z okazji Święta Niepodległości. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Narodowe Święto Niepodległości.

Klasy pierwsze w kopalni soli w Bochni

W ramach projektu prowadzonego w naszej szkole klasy pierwsze naszego gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Kopalnia soli w Bochni.

Dzielmy się miłością

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło już swoją działalność w nowym roku szkolnym! Więcej informacji można znaleźć w zakładce Szkolne Koło Caritas.

Informacja dla Rodziców

Konsultacje indywidualne dla rodziców odbędą się 6 listopada 2013 r. od godziny 17.00

Na spotkaniu będą obecni wszyscy nauczyciele.

Zapraszamy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Dyrekcja Gimnazjum informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 r. (poniedziałek). O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Archanioła Gabriela (ul. Gumniska), zaś ok. godz. 9.00 na terenie szkoły (ul. Szewska 7) odbędzie się spotkanie dyrekcji szkoły z uczniami i nauczycielami.

Zapraszamy.